Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beteg lehet a hal, hogy 1 nap...

Beteg lehet a hal, hogy 1 nap leforgása alatt elpusztul?

Figyelt kérdés
Egy vitorláshalról van szó, tegnap még semmi baja nem volt. Ma kezdett furán viselkedni, alig bírt úszni, sodorta levegőztető, néha a növények közé bújt, hogy megmaradjon. Most már alig mozdul, néha evickél, de látszik, hogy el fog pusztulni, sajnos semmit se tudtam tenni vele, túl gyorsan történt az egész. Csak nem tudom a többi halak is elkaphatják-e vagy mi okozza?

2018. okt. 29. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
9 sorban semmi infó, se kép, se leírás az akváriumról, se a halakról. Ezek alapján mit vársz attól aki esetleg elolvassa? Én momentán szarul vagyok. Enbyiből meg tudod mondani mi bajom lehet?
2018. okt. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bamboocha466 ***** válasza:

Ugyanaz a hal akiről az elözö kérdésben volt szó?


Sok dolog okozhatja ezt a rendellenes viselkedést: holyagbetegseg, idegrendszeri betegség, elösködö, elöregedés, fizikai sérülés...

Miota üzemel az akvárium? Hány literes (vagy mekkorak az oldalai+magassága), van benne szürö? Ezt hogyan szoktatok tisztítani? Történt mostanában valami szokatlan az akváriumban? Mikor volt utoljára vizcsere, és ez hogyan zajlott?


Ha az előző kérdésben szereplő hal, akkor: írtad hogy olyan mintha fuldokolna. Ez azt jelenti hogy a víz tetej van és onnan probal levegőt venni? Esetleg. Földön hever és hevesen mozog a kopoltyufedöje? Esetleg a kopoltyuja vörös?


Szerintem ne hagyd szenvedni, egy tálba tegyél jeget és hideg vizet, majd ebbe helyezd a halat. Ettől rögtön sokkon kap, és elpusztul.

2018. okt. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha elpusztult, akkor már valószínűleg nem igazán egészséges.
2018. okt. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem az enyém az akvárium, nem értek hozzá kedves első válaszoló, köszönöm a rendes válaszodat. Milyen jó emberek élnek a földön...

Az akvárium kb 100 literes, van szűrő, nem tudom kb mekkora a magasság szélesség, kb 30 cm magas és 50 cm széles. Ilyen apró hogy is hívják neon vagy milyen halak élnek benne, mellé került egy vitorláshalpár kb 4 hete. A vízcserét nem tudom milyen időközönként szokták cserélni, de nekem tisztának tűnik emberi szemmel, mikor elment a tulaj akkor tisztította, etetni pedig csak két naponta etethetem őket, keveset csak. Az adott halnak pedig külsőre semmi baja, egyszerűen olyan mintha erölkődne az úszásért, és konkrétan odamegy valamihez aminek nekitámasztja magát. Mikor feljebb volt hozzá tudtam érni, ez azért szokatlan mert eddig elúsztak, megijedtek, ő pedig nem. Gyengének tűnik nekem. És azért kérdeztem mivel nem az enyémek, nem tudom mit csináljak. Sose volt halam...

2018. okt. 29. 18:45
 5/7 Bamboocha466 ***** válasza:

Mindenképpen eutanáziát ajánlok a halnak. Ha el tudod érni testvéred, a tulajt, akkor kérdezd meg tőle hogy ő is ezt látja e a legjobbnak.

Esetleg tudsz készíteni videot a halrol?


Ha az akvárium valóban akkora amekkorara tippeled (50 hosszu 30 magas [ szelessegre 30 át tippelek ], akkor ez csak egy 45 literes akvárium. A vitorlás halaknak legalább 150 literes medencére van szükségük.

Ha túl sok hal van túl kicsi helyen akkor emberi szemmel nem látható méreganyagok (ammónia, no2 ill no3) hamar felgyülemlenek a vízben, ez pedig a halak megbetegedésehez, pusztulnasahoz vezethet.


Az is lehet, hogy eleve betegen kerültek hozzátok. Mikor ér vissza testvéred?

Érdemes lenne az akváriumban egy részleges vizcserét (30%) végezni, egy napot allot, hökiegyenlitett vízzel.

2018. okt. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Örülj neki legalább megsütöd.
2018. okt. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elmentem egy állatkereskedésbe ahol halakkal is foglalkoznak ott segítettek. Lehet betegen került oda, mert a halak gazdájával beszélt telefonon és elvileg ő jól csinálta ami kellett. Kapott gyógyszert de meglátjuk mi lesz, nem sokat javult mondjuk.
2018. okt. 30. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!