Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növényt vettem egyáltalán?

Milyen növényt vettem egyáltalán?

Figyelt kérdés

Tehát a lényeg, elég kezdő vagyok a témában, és noha anubias nana-t kértem, ez nem tűnik annyira törpének főleg, hogy utánaolvasva azok 5-15 centisek, míg ez kicsivel több, mint 20. És tudom, rémesen néz ki így, de vidékre utaztattam pestről, amint tudtam vízbe dobtam :) a boltban pedig bíztam abban, hogy az eladó tudja, mit csinál, de most kicsit kételkedem, bár ahogy olvastam, az összes anubias kisigényű, de azért szeretném tudni, hogy ez egy nagyranőtt törpe, vagy valami mást sikerült megkaparintanom.

Másik, hogy a boltban kapott műanyag tartóból muszáj kivennem, befedhetem kavicsokkal? Ha ki kell vennem, hogy tegyem, hogy semmiképp ne sértsem meg a gyökérzetet?

[link]


2018. okt. 29. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Sikerült egy normál méretű anubiast kapnod. :) Vedd ki a tartóból, vágd le róla a műanyagot ha nem jön le anélkül, a gyapotot meg szedd le óvatosan. Elültetni viszont az anubiasokat nem szabad, mert ha a rizómája is be lesz temetve az elrohadhat, és tönkremegy a növény. Rá szokták kötözni dekorokra vagy kavicsokra, esetleg kövekkel úgy fogatják le hogy körépakolják, de szabadon hagyják a törzset.
2018. okt. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Remek, bár nekem csak valami kisebb igényű növény volt a lényeg, és ahogy láttam, a törpe olcsóbb volt mint a normál, szóval annyi baj legyen :) köszönöm a választ, holnap el is intézem valami kővel és egy damillal, egy gyors kérdés csak, mivel nekem eddig gömbmohám volt, ami talán a legigénytelenebb, ennek kell valamit vennem, csepegtetnem a vízbe, hogy rendben legyen minden, vagy csak kötözzem ki szépen, és nem lesz vele nagyon több gondom?
2018. okt. 29. 20:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Tényleg olyan mint ha anu lenne, csak akkor azt nem értem, miért van gyapotban, mifelénk anélkül árulják, pont azért, mert így megfullad a gyökere.

A gyökér vége belenőhet a talajba, az nem baj, de a gyökértörzsnek szabadon kell lenni.


Nem kell a vízbe semmi, kb gömbmoha igényű. A lassú növekedés miatt hajlamos rá, 8mint minden más lassú növekedésű) hogy ecsetalga telepedik meg rajta, nagyjából ennyi bajod lehet vele.

2018. okt. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szintén :)


Reggel első dolgom volt dekorhoz kötni, egy nagyobb levéltől megszabadultam, mert nagyon kilógott, meg nem tűnt annyira egészségesnek, viszont lenne még kettő gyors kérdésem: ha ecsetalga megjelenne, csak takarítsam le óvatosan a leveleket, vagy lesz valami más teendőm is vele? Illetve van a szűrőmnek esőztetője, jó az, ha ez elé van berakva? Igazából 50 literes, max akkor nem lenne előtte, ha teljesen az akvárium másik végébe rakom, viszont van levegőztető is, így ha nem a legjobb az esőztető ezzel a növénnyel, mert nagyobb eséllyel jelennek meg az algák vagy akármi, akkor nem lenne gond az sem, ha megszüntetném. Gondolom. Remélem.

50 liter mellé 15 wattos világítás van egyébként, anubias mellett pedig még két gömbmoha.

2018. okt. 30. 11:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ecsetalgát nem lehet letörölni.

Az ecsetalgának a qva anyját kell szidni. Eltűnni attól se fog, de Freud szerint ha magunkba fojtjuk a dühünket, disszonancia alakulhat ki a tudatalattinkkal.


Amelyik levél nagyon algás lenne, azt le kell vágni. Esetleg meg lehet próbálni fecskendővel közvetlenül easy carbot nyomni rá.

Vagy gyenge hipós vagy neomagnolos fürdő segíthet.

A carbót az aksin belül kell használni, a hipót meg aksin kívül, értelem szerűen! :D


Az esőztetőt megszüntetheted, kb mindegy. A levegőztetőt is megszüntetheted.

A szűrőt ne szüntesd meg az a lényeg.

2018. okt. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyapothoz visszatérve nálunk a kereskedésben mindig abban van az összes anubias, látom a törekvést azért hogy próbálják úgy ültetni hogy a rizóma kint legyen, de mindig beültetik kosárkába.
2018. okt. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!