Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel etesem az aranyhalamat...

Mivel etesem az aranyhalamat hogy ne legyen vitaminhiánya?

Figyelt kérdés
Van egy aranyhalam, 100 literes akváriumban.Mostanában elkezdett kifehéredni (úgy tudom ez a vitaminhiány jele).Most sima haltápot,szárított szuszunyoglárvát és fagyasztott szunyoglárvát kap. És még az lenne a kérdésem hogy sok lenne-e mégegy aranyhal ebbe az akváriumba mert olvastam hogy nem szeretnek egyedül lenni.

2018. okt. 31. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy aranyhalra is kicsi az akvárium.
2018. okt. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szeinten vegyél neki TROPICAL Supervit Granulat haleledelt úgy tudom vannak benne vitaminok és segítí az immunrendszer helyes működését
2018. okt. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pont ezen az oldalon mondták hogy 100 literes elég. De talán meg tudom oldani a nagyobbat. Ha meg nem akor megy a kertitóba. De azért az eredeti kérdésre is szeretnék választ kapni.
2018. okt. 31. 12:04
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.:)
2018. okt. 31. 12:05
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Senki nem szol? Aranyhal tarsas leny. 2 legalabb kene, DE kicsi az aki kettonek.
2018. okt. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már írtam hogy veszünk mégegyet és a nagyobb akváriumot is meg tudom oldani,vagy ha nem akor megy a kertitóba.
2018. okt. 31. 14:37
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Párolt ill forrázott zöldségekkel, élő vagy fagyasztott az-az nyers kajával etesd. A tápokat és vitaminokat heti 2-3 alkalomnál többször nem ajánlom, viszont egy koplalónap beiktatását igen. A színváltás nem feltétlen jelez problémát, de jelezhet. Fontos, még nagyobb akvárium esetén is a heti részleges vízcsere a talajporszívózás és persze a túlméretezett szűrés. Ha a leírtak szerint jársz el nincs szükség plusz vitaminra elég az amit a nyers kaja és a tiszta víz biztosít számukra. Tény, hogy társas lények és az is, hogy nagyon kicsi az akváriumod, 300-litr körül tervezz ha a nagyobb akvárium és társak mellett döntenél. Az viszont nagyon jó, hogy szükség esetén rendelkezésre áll egy kerti tó is. Az enyémek kinőtték a 300-litert is pár év alatt.:D
2018. nov. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!