Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi az oka, hogy a bettám...

Mi az oka, hogy a bettám elkezdett félni tőlem?

Figyelt kérdés
Egyik napról a másikra megváltozott a viselkedése. Ahogy meglátja a kezem vagy már csak a fejemet, fény sebességgel cikazik a vízben és elbújik a hazaba. 3 hónapja van meg, eddig mindig jött oda ha beszéltem hozza, nézett, várta a kaját, olyan kis okos volt. Mi történhetett vele?

2018. nov. 6. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem változott meg valami a közelmúltban?
2018. nov. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bamboocha466 ***** válasza:
80%

Nemrég valami megijeszthette. Valószínűleg hamarosan újra minden olyan lesz mint régen. Én az enyémet sokáig kézből éreztem, mert annyira lomha volt a többiekhez képest, hogy sokszor nem tudott semmit sem enni. Az éhség meg batrabbá tette, ezért oda mert úszni a kezemhez. Ehhez annyira hozzászokott, hogy növenymetszeskor is csipkedett. De előfordult hogy véletlenül valamit beleejtettem a vízbe, ettől megijedt, és pár napig bujkált, mint most a tiéd. Aztán megint minden olyan volt, mint régen .


Eteteskor elöjön? Ha igen, akkor ilyenkor maradj ott, ne tegyél hirtelen mozdulatokat.

2018. nov. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Bamboocha466 ***** válasza:
100%
Éreztem- etettem*
2018. nov. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Valószínűleg túl hirtelen léptél oda egyszer és megijedt, most egy darabig így lesz. Próbálj óvatosabban közelíteni de így is időbe telik amíg újra felbátorodik. Az én halaim is minden etetéskor bemenekülnek a barlangjaikba és ott kuksolnak amíg nem nyílik a tető, (ez a jel) ha nyíli azonnal az üvegnél tolong az összes ilyenkor már akár ugrálhatnák is előttük. Szóval óvatosan közelíts és ismerd ki a viselkedését, szokásait.
2018. nov. 7. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszaitokat. Szombaton szulinapi buli volt nálunk és többen voltunk, hülyeség de azóta csinálja. Nagyon meglepődtem mert mikor el hoztuk anno sem csinálta ezt, teljesen kiváncsi és érdeklődő volt, mindig nézett és várta a kaját, volt hogy az ujjamat is követte, vagy a víz cserét végig asszisztálta, most ahogy az üveghez hajolok vagy oda rakom az ujjam, sebesen elviharzik aztán elbújik. Ha etetem oda jön, de batotrtalanabb. Esetleg meg arra gondolok hogy meleg van a lakásban és az zavarta be.

Bocsi a hülye kérdésért de sosem volt halam és tok büszke voltam rá, hogy ilyen szociális erre tessék...

2018. nov. 7. 05:30
 6/7 Bamboocha466 ***** válasza:

Akkor valószínűleg a buli zavarhatta meg.

Utólag is boldog születésnapot!


Annyira tuti nincs meleg a lakásban, hogy a bettát zavarja. Hány fokos a vize? 27-29°c-s vízre van szüksége.

2018. nov. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm ☺️

26-27 körül mozog a hőmérséklet, nagyon eleven kis hal.

Ma már etetésnél olyan volt mint régen, valószínűleg a bulin történt valami vele...

2018. nov. 8. 01:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!