Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Narancs törperákot (Cambarellu...

Gyudbal kérdése:

Narancs törperákot (Cambarellus patzcuarensis) lehet együtt tartani pontylazacokkal és garnélákkal?

Figyelt kérdés
Egy 180 literes medencét készülök beüzemelni a könnyű fenntarthatóság jegyében. 1-1 csapat neont és baltahasút tervezek bele corydorasokkal, és elsősorban karbantartóként számítanék a rákokra. Ezért gondoltam garnélákra, de nagyon megtetszett ez a narancs törperák. Dús növényzet és barlangos-búvóhelyes berendezése lesz.

2018. nov. 6. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
nem, Fidesz szavazókat csak egyéb gerinctelenekkel lehet együtt tartani
2018. nov. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vegyél még egy Hahota Magazint, hátha abban találsz eredetibb poént.
2018. nov. 6. 13:55
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha karbantartónak szánod akkor felesleges megvenni, egy részről ez a te dolgod, másfelől a coryk minden maradékot felesznek a talajról. Az akváriumot fedni kell mert szökősek, viszont ajánlatos szúnyoghálót használni mert a baltahasúak összetörhetik magukat az üvegen ha felugranak, megfelelő légrés is kell a vízszint és a szúnyogháló között, szintén a balták "kiugrása" miatt. Garnélák mellé ne de helyettük választhatod őket is, a halakra csak akkor jelentenek veszélyt ha azok (szó szerint) az ollói közé úsznak. Sok barlangot vagy egyéb bújót kell építeni, többet mint amennyi rák és cory van és akkor ellesznek ekkora helyen együtt is de célszerűbb lenne csak egy féle talajlakót tartani. A Rákokat célszerű a saját barlangjuk bejáratánál etetni, hogy a megszerzett kaját gyorsan bevihessék, különben a halak elszedik tőlük és etetéskor a halak is óvatlanok ilyenkor előfordulhat, hogy odacsíp valamelyiknek. Az étrendjük vegyes, mindenféle kaja kell nekik, párolt, forrázott, ill nyers zöldségek, fagyik, algatabletta, fakéreg és levél (pl égerág levéllel tobozzal) stb. Szeretik az üreges csőszerű bújókat de barlangszerűt is lehet építeni kövekből kókuszhéjból.
2018. nov. 7. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Tudom, hogy nélkülem nem működik az akvárium, de segítségre azért talán számíthatok néhány bentlakótól is, talán:) A garnélák úgy tudom, esznek a mulmból is, ezzel segítik annak lebontását - vagy ez hülyeség? A törperákról kb. lebeszéltél, garnélák lesznek inkább csak. Mit jelent a megfelelő légrés a vízfelszín és a szúnyogháló között? 10 cm mondjuk?

2018. nov. 7. 11:25
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Igen annyi minimum kell, 30-40 cm is simán ugranak helyből, így védekeznek a ragadozókkal szemben. Neked is óvatosan kell közelítened és kerülni kell a hirtelen mozdulatokat mert ösztönszerűen ugranak. Ha nagy a nyüzsgés az akvárium körül érdemes letakarni a frontüveget addig. Nem akartalak lebeszélni csak azt javasoltam, hogy válasz közülük.:D A garnélák sem halszaron élnek csak néha találnak benne számukra még használható eledelt, ezzel nem igazán mozdítják elő a bontóbaktériumok munkáját,elenyésző mértékű ez a változás. Néhány garnéla az algát is eszegeti ők inkább hasznosak ha így nézzük de az ő takarítsuk is elhanyagolható attól még a heti 30% vízcserét és talajporszívózást ugyanúgy csinálni kell.:D
2018. nov. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen!
2018. nov. 7. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!