Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség kéne! Kaptam szüleimt...

Segítség kéne! Kaptam szüleimtöl egy békát az akváriumomba, de elfelejtették megkérdezni az eladót, hogy milyen béka ez? Segítség kellene!

Figyelt kérdés

Attól félek, hogy beteszem a halak közé és megeszi nekem öket.

Itt van a képen:


[link]


[link]



2018. nov. 8. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Afrikai karmos béka , olvasgass utána egy kicsit ;)
2018. nov. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2018. nov. 8. 12:43
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
De cuki!:) Mekkora? :) Fog nőni?
2018. nov. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jelenleg 2cm körül lehet, még nem tettem be az akváriumba. Utánna olvasok mindenképp, féltem a halaimat. :D De szerintem biztos fog még nőni pár cm-t. :D
2018. nov. 8. 12:51
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]



Itt utánaolvashatsz a békatartásnak! Itt éppen az afrikai karmosbéka és a törpe karmosbéka tartásáról lehet olvasni.


Hogy a te békád melyik, az csak később fog kiderülni, majd onnan, hogy mekkorára nő. Ha nagyon hamar, pár hónapos korába "megáll a növésbe", akkor valószínűleg neked törpe változatú békucid van! ;);):):):):););)


És nem, nem eszi meg a halaid; csak ha kis növésű vagy lassú mozgású halfajtáid vannak.


A zebradánió és a neonhal például nagyon picire nő, így a szájába beférne; de nagyon gyorsan, cikázva úszó halak, ezért a brekusznak esélye sincs belőlük fogyasztani. :D


Az aranyhalnak meg a vitorláshalnak pedig szintén nincs esélye, hogy a breki megegye, mert ők meg túl nagyok!!! :D

2018. nov. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm a válaszod. Megkönnyebbültem. Már bekerült az akváriumba.

Már lassan fél éve van - 1Aranyhal, 4db neon tetra, 2Guppy 3molly és egy csiga. Remélem semmi problémát nem fogok tapasztalni. Eddig mind megvoltak. :D

2018. nov. 8. 14:19
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnézitek az első képet, lehet látni, hogy a mellső lábán az ujjak között nincsen hártya, tehát sima karmos, NEM törpe.


Sajnos a társításod hosszútávon nem működőképes. Ezek alapján mással is gond lehet. Az állataid egészsége érdekében légyszi írd le nekünk mekkora akváriumban tartod őket, milyen szűrésed van (márka, pontos típus), milyen időközönként és hogyan cserélsz vizet!

2018. nov. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Húha, a béka lesz a legkisebb gondod, nagyon rossz a társításod. Az aranyhalnak MINDENKÉPPEN mennie kell, mert nem való trópusi halak közé. A többi se ideális, de igazából minden azon múlik most, hogy mekkora akváriumban vannak?
2018. nov. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
4: Mért, hát a hal mekkora, hogy meg tudná enni őket egy 2 cm-es béka? :D :D
2018. nov. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én úgy értettem, hogy ha picit megnő. 😂


Új profil mert a másikat töröltem még mielőtt válaszolni tudtam volna.


Nos az aranyhal át lett helyezve és ma elmegyek az állatkereskedésbe ahonnan a halak vannak, mert az eladó tudta, hogy egyben akarom őket tárolni mégse figyelmeztetett. Pedig mindig rakérdeztem, hogy ez oké meg az oké-e.


Nekem az árus aki ott volt váltig állította, hogy minden oké lehetnek együtt. Hittem neki mert hát gondoltam ő foglalkozik velük, mégis jobban ért hozzá mint én. Hát már senkiben nem lehet bízni.


Elég nagy az akvárium, egy pár napig még képtelen vagyok a többit ott tartani. Majd akkor beszerzek egy harmadikat és most már inkább nem hallgatok az eladóra és saját magam nézek a halak után.


Köszönöm a segítséget. További szép napot. Hálás vagyok, tényleg.

2018. nov. 9. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!