Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ékszerteknősnek apró kvarc...

Ékszerteknősnek apró kvarc kavics aljzatnak 2-5 mm nagyságút tehetek?

Figyelt kérdés
Több mindent olvastam már erről. Vki azt írja, h jó, vki azt, h inkább homok. Oda-vissza mindent olvastam. Tapasztalatok érdekelnének.

2018. nov. 9. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ezeket pont nem itt kéne kérdezgetni.

De nekünk voltak. Mi kvarckavicsot tettünk az akváriumba. Volt nekik egy kis "partjuk" amin "sütkérezhettek", de általában a vízben úszkált mind a kettő.

Én gyerek voltam, nem hallottam arról hogy homokot is szoktak neki betenni meg miért nem jó a kavics. Nem akarok hulyeséget írni, mert annyira nem értek hozzájuk, de ez a tapasztalatom :D

2018. nov. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem homok van alatta. A kavicsot megeheti és az annyira nem tesz neki jót, meg a páncélnak sem, amikor az aljzaton sétálgat, karcos lehet tőle ( az enyém legalábbis szokott sétálgatni is, nem csak úszni).

Takarítani is könnyebb, a kavics közé beesik az ürülék, a homok tetején viszont ottmarad.

Én a homokot praktikusabbnak tartom.

2018. nov. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem itt kéne... jártam több kereskedésben is, egyikben ezt mondták, másikban mást.neten is ugyanez.

Kérdeztem más platformon is. De gondoltam, minél több helyről begyűjtöm az infót.

Van nekünk is szigete meg minden, ami kell, csak gondoltam kicsit változatok a "berendezésen". Plusz: nyáron kint volt kertben, ahol mind2 "előfordult".

Azért köszi a válaszokat.

2018. nov. 9. 22:06
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Ha még nem vetted meg inkább 1-3mm legyen, de ha már megvan akkor 2-5mm még jó. Az nem baj, hogy kavicsot nyel csak ne szoruljon a torkába, vagy akkora legyen, hogy ne tudja bekapni, vagy akkora, hogy könnyen lenyelhesse ha akarja. A 2-5mm nagyobb szemcséjű sóder valóban mulmfogó de még határeset. Az ennél durvább sóder közé érdemes 1-3 mm sódert is, vagy homokot keverni.
2018. nov. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!