Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó lesz ez így szerintetek?

Jó lesz ez így szerintetek?

Figyelt kérdés

[link]


Jövőhéten ebbe a pár hónapja futó akváriumba szeretnék néhány Orange Sakura garnélát és majd 1-2 hónappal később egy csapat amanda lazacot venni.

Úgy tervezem, egy kisebb létszámú garnéla csapatot és megvárom a halakkal míg az első generáció valamennyire felnő, így nem eszik meg a kicsiket a halak. A vizem most csapvíz, kb 20 nk, ez a halak érkezésig fokozatosan lágyítom, a phm 7,5 ehhez nem nyúlnék, gondolom a lágyítás után savasabb lesz.

Most egy amano garnéla lakik benne.



Szerintetek ez megfeleő így? Kellene valamin változtatni?

Hány garnélát vegyek, hogy el tudjanak szaporodni valamennyire, pl legalább huszan legyenek mire érkeznek a halak?

Vagy vehetem őket egyszerre?

Hány halat telepíthetek be? én 11 re gondoltam, de ha mondjuk lehetne 12-13 azt sem bánnám.


Ezek az akvárium specifikációi:

- 72l

- Tetratec EX 700as külső szűrő

- Odyssea 2x24es T5 fénycső

- 26 C hőmérséklet

- a garnélák bekerülésétől elkezdve 20nk ről 13-14nk ra tervezek lágyítani

- főleg műnövényekkel van beültetve, de van közte pár tő anubias nana

- heti 1x- es 20% vízcsere


Köszönöm a válaszokat



2018. nov. 10. 19:21
 1/6 Bamboocha466 ***** válasza:

Az amano mellé illene pár társat választani.


Én egy 10 fős garnélákat csoportot ajánlanék, ideális esetben egy hónap múlva elengedik a nőstények az első kis garnélákat, ezeket 2hetes korukban az amandak már nem nagyon fogják tudni megenni.


A két fénycső felesleges a munovenyeknek. Szedd ki az összes munovenyt, és ultess helyettük igazit. +Mind a garnélák, mind az amandaknak jót tesz, hogyha van benne a felszínen úszó növényzet.


Miért élő növény a mű helyett:

A munovenyek megserthetik a halakat,

Termeszetellenesen algasodnak,

Nem vesznek részt az akvárium biológiai egyensúlyának fenntartásában.



72lbe garnelak mellé elég lesz 10amanda is, es érdemes lenne inkább 10nk-s vízben gondolkozni. Ezt egyébként talán még egyszerűbb is bekeverned. Hogyha nullás vizet használsz, akkor 1:1 arányban keverheted a húszas vizeddel, és máris 10nk-sat kapsz.

2018. nov. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Talányos. 72 literre van 2x24w fényerőd, erre telepakolod egyébként nem olcsó műnövényekkel. Ebben az armatúrában nem kevés lehetőség rejlik, mégsem használod ki. Garnélák mellé a moha a minimum, de ezzel a fénnyel simán lehet az egészet növényesíteni, mind a látvány, mind a biológiai stabilitás előnyére válna.
2018. nov. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Régen növényeztem, mostmár annyira nem foglalkoztat a dolog, de azért az a pár tő anubias valamennyire remélem segít. Igen, elég sokat költöttem a műnövényekre, mondjuk azt nem tudtam hogy nem jó a halaknak, egy olyan megoldást kerestem ami sokáig szép marad, meg ennél az akváriumnál a faunára akartam helyezni a hangsúlyt. Biztos, hogy meg fognak sérülni tőle?
2018. nov. 10. 20:52
 4/6 A kérdező kommentje:
Biztos ez a tíz darab? Úgy tudom az én szűrésemmel egy 14-15 öt el kellene vinnie ilyen pici halakból?
2018. nov. 10. 21:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Folyamatosan pont- és ecsetalga fogja lepni a műanyagokat, ez borítékolható néhány tő anubias mellett, melyek inkább dekorként szolgálnak, a bomló anyagokat az algák fogják beépíteni. Szélmalomharc lesz a takarításuk, pláne ha mind2 csövet égeted.
2018. nov. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Ahogy írták, szedd ki a műnövényeket és ültess élő növényzetet, úszó lebegő növényeket is. Ha ez megvan beleteheted a 15 amandát az az 5db még elmegy 72 literben jó szűrés és élő növényzet mellett. Szerintem dekoratívabb ha az akváriumban élő növényzet és nem a műnövényeken megtelepedő ecsetalgák szűrik a vizet, bár kétségtelen vannak algák amik jól mutatnak. Én már azon is csodálkozok, hogy idáig nem képződött rajtuk alga. Nézd, ha nem túl kemények ezek a levelek akkor a halaknak nem lesz bajuk de ne csinálj már ilyent, itt egy szép új akvárium jó cuccokkal és telepakolod giccsel az egészet. Ne tedd.
2018. nov. 11. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!