Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Életképes felállás?

Akamatsuba11 kérdése:

Életképes felállás?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Medence:

120x120x30 [cm]

PVC

Kvarchomok


Vízpumpa:

Atman AT-104 (2000 lph) vagy AT-105 (3000 lph)


Hordó:

36 cm átmérő, 46 cm magasság (kb 40 liter)

15 cm szivacs (kb 15 liter), krumpliszsák(?), +?


Kérdés:

Megfelelnek-e a körülmények 3 darab 10-12 centis beakvarizált lesőharcsa számára a december és április közötti időszakra? (Ekkor tóba kerülnének).

Melyik vízpumpát javasolnátok? A szűrő nagy térfogata miatt én indokolatlannak találom a nagyobbat.

Mit használhatnék szűrőanyagnak? Ez eddig 15 liter szivacs, ennek harmada durva, kétharmada finom. Lávakőre gondoltam kerámiával/szivaccsal keverve, hogy ne legyen túl masszív. (Így szerintem nagyon sok lenne a 3000lph). Másik lehetőség a mégtöbb szivacs.


[link]


Köszi


2018. nov. 11. 23:16
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy hány fokon akarod ill tudod teleltetni őket, ez fontos a szűrőanyag szempontjából. A szivattyúból elég a kisebb. Ha a teleltetés 1-10 fok között megoldható akkor etetés nélkül tarthatod őket ez esetben faszenet ajánlanék a hordóba a szivacs alá, ha 13 fok vagy magasabb a hőmérséklet akkor óvatos etetés mellett jó az amit elképzeltél, bármelyik, akár a szivacs is, viszont ez esetben hetente 30% vízcserét kellene csinálni és talajporszívózást. Gyökerekből, vagy kövekből építs bújókat.
2018. nov. 12. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Sajnos szobahőmérséklet adott csak.

Igen, a vízcsere természetes.

Van sok kimaradt mangrove, illetve red moor, azokat kapják.

2018. nov. 12. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!