Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A sziámi harcoshalam haldoklik...

Szabó Laura Flóra kérdése:

A sziámi harcoshalam haldoklik. Tudnék rajta még segíteni?

Figyelt kérdés

2018. nov. 12. 18:10
1 2
 1/12 Bamboocha466 ***** válasza:
Mi baja van, hogyan viselkedik? Tölts fel videót
2018. nov. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Mit takar hogy haldoklik? Mi a baja?

Hány literben tartod? Egyedül van vagy van más hal is, ha igen milyen és hány? Vízcserék mértéke és gyakorisága? Mióta megy az akvárium?

2018. nov. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha esetleg megosztanád velünk is a tartási körülményeket, mindenre kiterjedve és az észlelt tünetek is fontosak lennének.
2018. nov. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Folyton az akvárium alján van, nem eszik. 2l az akvarium, az eladó azt mondta az jo lesz neki
2018. nov. 13. 22:39
 5/12 Salx Narval ***** válasza:
72%
Rendben van szívem, de még mindig nem írtál semmi konkrétumot a vizedről, hőfokról, szűrésről, növényzetről, berendezésről, vízcserékről. stb. Kellene minimum egy 40-literes fedett akvárium világítással, szabályozható fűtéssel és egy légpumpáról üzemeltetett szivacsszűrőre ( Cseh emelő), vagy egy szabályozható átfolyású belső szűrőre amin esőztető is van ( a szűrő folyamatosan működjön éjjel nappal). A betta akváriumába dús élő növényzet is kell főleg felszínen úszó, vagy a felszínt elérő növények. A víz hőmérséklete kb 27-28 fok legyen állandóan, vízszint és a tető között kell egy 3-4cm légrés is. Heti rendszerességgel talajtakarítást és 30% vízcserét kell csinálni az akvárium vizével megegyező hőfokú állott ill klórtalanított vízzel. Fagyasztott szúnyoglárvával, sórákkal etesd,( csak annyit adj amennyit azonnal megeszik) naponta 1-2 alkalommal, tápot max 1-2 alkalommal adj hetente és a táp után tarts egy koplalónapot. Amit leírtam csak nagyon az alapokat tartalmazza de ebből már következtetni tudsz arra, hogy min kellene változtatnod.
2018. nov. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
Ne tudom eldönteni, hogy 21-liter, vagy csak 2liter de ha az utóbbi akkor esélye sincs életben maradnia, ez esetben vidd vissza és próbáld megteremteni a tartásához szükséges feltételeket mielőtt újra próbálkoznál.
2018. nov. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat
2018. nov. 14. 14:06
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak két literről van szó, mert azt írta nekem privátba, hogy az eladó azt mondta "jó lesz neki a kicsi akvárium".


Állatkínzás mesterfokon, már komolyan nincs kedvem erőlködni se magyarázni.

2018. nov. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Salx Narval ***** válasza:
Igen már tudom, nekem is írt.
2018. nov. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt válaszolok, mert nem állsz le a felháborodott zaklatásoddal privátban.


Csak az egyik privát üzeneted: "Nem értem egy hal miert nem elhetne el 1-2 évig 2 literes akvariumban? Miert lenne az allatkinzas?"


Nem értem, miért nem élsz le két évet egy pottyantós budiban bezárva? Jó lenne neked ugye? Meg is érdemelnéd ilyen hozzáállással. Állatvédelmi törvény mondja ki hogy gerinces állatot (és bármilyen hihetetlen, de a halak azok) minimum, MINIMUM 30 literben tartunk, NEM KÉT ROHADT LITERBEN.


További kérdés? És nyugodtan ide írd a hülyeségeidet, legalább más is látja.

2018. nov. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!