Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem fog leszakadni a bútor az...

Nem fog leszakadni a bútor az akvárium alatt?

Figyelt kérdés

Van egy 126 literes 80*35 alapterületű akváriumom eddig fullra fel volt töltve vízzel és egy kicsit hajlik a butórlap 4 éve így van gyanítom ha idáig nem szakadt le akkor talán nem fog. Kicsit mókolva van , van egy zártszelvény aminek négy lába van és a zártszelvény alá be van rakva egy komód ami középről támasztja a zárszelvény vékony fémlapját ezen a lapon van egy vastagabb butorlap és polifoam és ezen az aksi. De nincs így full szintbe az akvárium. Lényeg hogy most vettem 25kg jbl manadot és 5kilo aquabasic plus t. Kérdésem érzem én is hogy nagyon bugyuta és ostoba lesz talán tudom én is a választ rá de kell a megerősítés. Ugye ekkora aksiba kell a full 5 kilo aqabasic és 20 kilo manado , de én nem akarom súlyba tovább terhelni a butort az aksi alatt.


Jól gondolom tehát ha belerakok 25 kilót akkor annyival kevesebb víz kell majd bele és a súly nem változik ? És nem tudom hogy a manadonak és az aqabasinek milyen a szerkezete és vízzel érintkezve esetleg megnövekszik e súlya stb.. ilyen hülye kérdések merültek fel bennem. Tehát belerakhatom nyugodtan mert súlyban ha ugyan úgy feltöltöm fullra az aksit vízzel akkor nem lesz változás? Vagy?


Köszi a segítséget!


2018. nov. 13. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
a sűrűségtől függ, a vizes homok szemcsemérettől függően 1,3-1,6 szorosa a víznek ,hogy ha jól emlékszem. A manado kevesebb lehet, sztem kb veheted 1/1 arányba, tehát jól gondolod, viszont, engem nem hagyna nyugodni, a bútor hasasodása, rakjál alá még 1 bútorlapot.
2018. nov. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

5 liter száraz! manadónak 5,7 kg a súlya. Magas porozitása miatt igen csúnyán meg tudja szívni magát. Tehát messze lesz az 1:1-től.

„most vettem 25kg jbl manadot és 5kilo aquabasic plus t” literben árulják, 25literes zsákot vettél amiben van kb 20kg agyag, ezzel kalkulálj

Az extra terhelés a leírtak alapján erős kockáztatásnak tűnik.

2018. nov. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Utolso nem értem akkor most ha belerakok 5 liler aquabasicet ès 20 liter manadot ès feltöltöm teljesen vìzzel az mennyi plusz terhelést jelent a butornak kgba nèzve? Ha belerakok ennyit akkor mennyivel kevesebb vìz megy az akváriumba?
2018. nov. 13. 17:21
 4/9 anonim ***** válasza:

„fullra fel volt töltve vízzel” Ezt úgy értelmeztem a kérdésből kiindulva, hogy eddig talaj nélkül volt, ha ez nem így van, minden módosul. A 25l vízhez képest többletterhelést jelent a 20l manado meg az 5l aquabasis. Mivel 25l víznek 25kg a súlya, de uez nem igaz 25l magát vízzel megszívott talajra. Pontos értéket nem fogok mondani, de miért nem próbálod ki te magad a száraz manado kilóját összevetni a vizessel egy mérlegen?

„egy kicsit hajlik a butórlap” nem mindegy mennyi az a behajlás mm-ben, de logikusan nézve, ha adott tömeg alatt behajolt, akkor egy relatíve kevés plusz teher is megadhatja neki az utolsó lökést

„4 éve így van gyanítom ha idáig nem szakadt le akkor talán nem fog.” ez nem evidens, tudod hosszú távú túlterhelés meg az anyagfáradás

2018. nov. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
kipróbáltam ami nagyon érdekes, szárazon 1
2018. nov. 13. 23:44
 6/9 A kérdező kommentje:
szárazon 10kg vödröt felöntve manadoval ilyen 6kg ot mutat a mérleg ha öntök rá vízet anníit hogy magába szíva és ellepje akkor 10-11 kg ot mutat. elvileg akkor. 10kg meg szívott Manado egyenlő 10liter vízel kb
2018. nov. 13. 23:47
 7/9 A kérdező kommentje:
szóval ebből kiindulva nem lesz súlytöbblet vagy alig az 5 liter táptalaj megint nem oszt nem szoroz mert az ha jól gondolom kitölti az akvárium térfogatát és ő nem szívja meg magát mivel elvileg nem szabad vízzel érintkeznie 7 centi manado kellően befedi.
2018. nov. 13. 23:49
 8/9 A kérdező kommentje:
De keresek majd megoldást erre a bútor dologra. De az a baj hogy nincs ötletem mit lehetne valami nagy teherbírású munkalap segítene vagy nem tudom.
2018. nov. 13. 23:51
 9/9 anonim ***** válasza:
konyhai munkalapnál nem igen lesz erősebb, a kritikus pont a középső alátámasztás
2018. nov. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!