Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vitorláshalat tarthatok...

PPguy kérdése:

Vitorláshalat tarthatok együtt egy 112 literes akvariumba stenda hallal?

Figyelt kérdés
A stenda megvan azert akarom belerakni.
2018. nov. 13. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak a stenda-nak kellene 200-250 liter ...
2018. nov. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom sokan irtak mar. Regen kaptam egy 54 litereset amibe vettuk a stendat azota megnott 10cm esre. Ezert szeretnem a nagyobba atrakni. Csak az a meretu akvarium ferne el (112l)
2018. nov. 13. 16:50
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

(Off

Az ugye megvan, hogy a "stenda" hal egyik latin neve az, hogy bicolor?

Ami azt jelenti, 2 színű. Nevezetesen vörös és fekete.

Történetesen ez pedig egy francia regény címe is egyben.

Ezt a regényt Stendhal írta. Tehát a hal neve Stendhal.)

2018. nov. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyébként nem tennék mellé vitit, mert az is megnő, és ez az akvárium mindkét halnak kicsi, 2-nek együtt meg katasztrófa, mivel felnőtten mindkettő territoriális.


Valami gyors aprólékot tennék felülre, azok nem érdeklik. Pl zebra vagy leopárd dánió, vagy ékfoltos razbóra.

Akár egy pár törpegurámit is be lehetne vállalni, inkább a felső rétegben mozog, és alapvetően más típusú hal, így szintén kicsi az esélye, hogy területi harc legyen.


Az összes felsorolt társítással egy délkelet-ázsiai összeállításod lenne.

2018. nov. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha a stendhalnak lenne eleg buvohelye akkor ugy jo lenne? 12 vagyok nem nagyon ertek hozza azert jottem kerdezni.
2018. nov. 13. 18:01
 6/10 A kérdező kommentje:
Es ha bekesebb fajtaju sugerekkel tartanám?
2018. nov. 13. 18:05
 7/10 anonim ***** válasza:

De fejezd már be basszus! Eddig olvastam a hülyeségeid a többi kérdésednél is ezzel a hallal, leírják tízen hogy nem lehetne ekkor akváriumban, és ez egy nagyon kicsi akvárium szinte az összes halhoz, amit tartani akarsz. Csak nem fogod fel, vitorlást meg sügereket akarsz mellé, azt meg se hallod amikor kisebb halakról írnak neked.


Ha eddig senki nem mondta akkor most tudod mit mondok? Vidd vissza a "stenda" haladat, az nem kifogás hogy 54 literben volt és már ebbe a nagyobba költöztetnéd, mert ez se jó. Nem alkalmas a tartásra, hogy mondjam hogy megértsd? Olyan halakat tarts, amiknek elég ez a hely. Te se akarsz egy szekrényben bezárva élni, hiába férnél el, ugye?

2018. nov. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Bovs sok hulyeseget kerdeztem. Serpalazac esetleg jo lenne melle? Milyen kistestu halakat erdemes rakni melle?
2018. nov. 13. 20:04
 9/10 A kérdező kommentje:
Mekkora aksi kene neki?
2018. nov. 13. 20:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Stendhal-hallal csak békés fajok tarthatók, azok pedig nevezetesen nem a sügérek, helyetük mehet mellé pl zebradánió, kolibrihal, neonhal, platti, de sügér és más márnafélék nem(a stendi is márnaféle).
2019. nov. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!