Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van 2 aranyhalam, és sokat...

Van 2 aranyhalam, és sokat vannak a vízfelszín körül, néha pipálnak. A vizet 2-3 hetente cserélem, és mégis büdös mocsaras, meleg szaga van. Mit tehetek ellene? Mi baja a két halamnak?

Figyelt kérdés
2010. jún. 25. 21:43
 1/8 anonim válasza:
Szószerint vizipipa.
2010. jún. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pl. az hogy 2-3 hetente cseréled a vizet. Minimum 1 hetente kellene.
2010. jún. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kevés a zokszigén a vízben, azért pipálnak. Senyvednek szegények, cseréld a vizet hetente, ahogy az előző írta, és levegőztesd azt is minden nap.
2010. jún. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy iylen hamar cseréled. az én akváriumom évi kétszer vagy háromszor van tisztítva, és semmi szaga nincs. Vásárolj egy levegőztetőt, más néven szűrőt. Akkor nem fognak pipázni, a víz se poshad be. Nem jó a halaknak a gyakori vízcsere....

Tenyésztő

2010. jún. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
van szűrőm, és rendesen működik. 2-3hetente egy negyednyi vizet cserélek. az baj?
2010. jún. 25. 22:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Én sok mindenkitôl érdeklôdtem, mert kezdô halas vagyok, és mindenki azt ajánlotta, hogy hetente kell lecserélni a víz harmadát. Interneten is olvastam, én is ezt csinálom és jól vannak a halaim. Mondjuk nekem nincs igazi növényem.
2010. jún. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Az attól függ, hogy milyen a szűrőd, mekkora az akvárium, és mennyi hal és növény van a vízben.Lehet sok és kevés is.Én a heti 20-30 %-os vízcsere mellet voksolok, főleg, ha aranyhalról van szó.A talajról is le kellene szívatni az ázalékot,csinálni egy 30%-os vízcserét és aktívszénnel járatni a szűrőt, vagy legalább belógatni a vízbe egy zacskónyi szenet.A zeolit is tökéletesen megköti a szagokat, méreganyagokat.Létezik szagmegkötő lötyi is SERA, TETRA, stb- csak elég húzós az áruk.Nem lehet az akváriumnak kellemetlen szaga ez bomlástermékre, elégtelen szűrésre, utal.
2010. jún. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nekem is volt aranyhalam és megölte a vizet szinte 3 naponta...levegőztető szűrő a megfelelőnél is jobb volt, szal gyorsan túladtam rajta. am meg ha az egész vizet kicseréled nem jó a bacik miatt :D
2010. jún. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!