Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagy akváriumban vízcsere,...

Nagy akváriumban vízcsere, hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Nincs lehetőségem félre rakni vizet, kb 60l kellene minden vízcseréhez. Láttam megoldást amin a csapra szereltek egy csövet és azzal megoldották a leszívást és visszatöltést is, de ennél közvetlen csapvíz ment az akváriumba és utána raktak bele sera vízkezelőt, az úgy jó?
2018. nov. 15. 21:15
 1/7 Bamboocha466 ***** válasza:

Ne öntsd a vizet direkt az ajvariumba.

Kikeverheted mindig egy tíz literes vodorben, es így 6x ismételve meg is vagy vele.

A másik megoldás, hogy fordított ozmozzal tisztított vizet meg az akváriumba kerülés előtt visszasurited ásványi anyagokkal.

2018. nov. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
Nálam úgy van megoldva, hogy a hálózati víz egy szűrőtartályon folyik át amibe aktívszén patron is van, régebben a műgyanta is volt benne. Egy csappal szabályozható az átfolyás akár csepegtetni is lehet. A levezető ágon is van egy csap ez szintén tetszés szerinti átfolyást biztosít és a lakáson kívülre egy esőgyűjtő hordóba vezeti a vizet. Gyakorlatilag a vízszint változása nélkül pár perctől akár egy napon keresztül is tarthat a vízcsere, beállítás kérdése. Nyilván ezt akkor használom, ha már a talajporszívózással végeztem és még cserélnék valamennyit, vagy ha csak simán vízfrissítést szeretnék csinálni pl nyáron. Kis átfolyásra állítva még klórtalanító sem kell max egy porlasztó is elég lenne de azért szoktam használni ha kimerülőben van az aktívszenem és lusta vagyok cserélni.
2018. nov. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor szomorú hogy a google találatok első 3 helyén ezek vannak leírva:


"Nagyobb akváriumok esetén egy cső segítségével is engedhetjük a csapvizet direkt az akváriumba."

forrás: [link]


"Vagy cső segítségével leengedik a vizet egy vödörbe, elviszik, kiöntik, s hoznak helyette frisset, vagy a cső elér az (akváriumnál alacsonyabban lévő!) vízlefolyóba, ahol a friss vízre való csatlakozás lehetősége is adott."


forrás: [link]


"Ha leszívtuk a 20-30%-át akkor húzzuk ki a csövet a vízből, majd a másik felét csatlakoztassuk a csapra (vagy kezelt víz esetén a vízkezelő tartályban elhelyezett szivattyúra), és töltsük vissza a vizet."


forrás: [link]

2018. nov. 16. 19:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Ismerek valakit aki háztartási eszköz átalakításával, vödörnyi helyigénnyel klórmentesítve automatizálta és minimalizálta a vízkidobást.

Majd egy éve gyüjtöget a szabadalmi díjra ami milliós tétel ha megvan kereshet gyártót. Eddigi piackutatásai szerint zéro rá az érdeklődés.

2018. nov. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Gyakorlatilag én is pont ezt a slagos, vödrös vízcserét próbáltam kiiktatni azzal, hogy az akváriumhoz telepítettem a hálózati vizet és az elvezető rendszert is, A víz nálam is teljes mértékben újra hasznosul pl locsolóvízként. Én nem kényelmi szempontok miatt csináltam, számomra sohasem volt kellemetlen munka az akváriumaimmal bíbelődni de sajnos a megromlott egészségi állapotom miatt ez is teher lett.
2018. nov. 17. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Remélem csak átmeneti a gyengeség.

Nemsokára aranyáraon lesz a víz, mindenki úgy fogja csinálni ahogy Te. A haveromé csak annyival más hogy télen is visszanyeri. Csak azért vág bele mert hosszútávra tervez.

2018. nov. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos nem átmeneti de egyenlőre még élhető, csak vannak korlátok. A pazarlást mondjuk én is elítélem, bármilyen jellegű is legyen. Amikor a lányom kicsi volt nem lehetett kirángatni a zuhany alól , beépítettem egy keringetőszivattyút és amikor befejezte a tisztálkodást átkapcsolta keringetésre, innentől gyakorlatilag 10-litr vizet forgatva akár órákig folyathatta magára.:D Bocsánat mindenkitől az ide nem illő dolgok miatt.
2018. nov. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!