Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halam (molly ) elpusztul?

Halam (molly ) elpusztul?

Figyelt kérdés

Víz csere és talajporszívózás közben beúszott a szívócsőbe , azóta sajnos fejjel lefelé van .Néha megúszik de utána fejre áll.Túléli vagy búcsút vehetek tőle ?

Sajnálom nagyon mert ez a hal nálam született és már több éves.


2018. nov. 16. 19:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet tudni. Károsodhatott a csőbe, főleg ha beszorult, a fejjel lefelé állás az utalhat az úszóhólyag sérülésre, vagy idegi károsodásra, nem tudja szabályozni az úszását. Pár nap kell, hogy kiderüljön túléli-e, de érdemes lenne berakni pl egy szülőszobába, hogy a többi hal ne bánthassa, és ne szorulhasson be máshova, mert ilyenkor az gyakori. Nekem egyszer egy halam takarítás közben kiugrott, esett másfél métert, hiába raktam vissza egyből, hasonló tüneteket produkált. Beraktam egy ilyen szülőszobába, úgy raktam vissza az akváriumba, miután rájöttem, hogyha simán visszaengedem akkor beúszik a növényzetbe, beszorul és leszorítja a kopoltyúfedeleit, megfulladhat. Nekem rendbe jött szerencsére, remélem a tiéd is rendbe fog.
2018. nov. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!