Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Igaz az, hogy a nanhalakgyobba...

Igaz az, hogy a nanhalakgyobbacska (12-15cm) halak csak akkor nőnek meg a normális nagy méretükre, ha van helyük?

Figyelt kérdés
Mondjuk, ha egy algaevőt csak 60 literes akváriumba raknak akkor nem fog megnőni 12 cm nagysàgúra, csak mert lnemenne elég helye?

2018. nov. 17. 08:45
 1/7 A kérdező kommentje:
*Igaz, hogy a nagyobbacska (12-15cm) halak....
2018. nov. 17. 08:47
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Nem bonsai fa az, hanem egy állat.


Megnő, de nem érzi jól magát.

2018. nov. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én nem raknám ilyen kicsi helyre, csak kérdeztem, mert hallottam valakitől.
2018. nov. 17. 10:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért nem nőnek egy bizonyos szint után, mert a kisebb akvárum magas ammónia, nitrit és nitrátszintje a túltelepítettség miatt folyamatosan mégrezik az állatot, ami visszafogja az állat növekedését és egyéb káros hatásokkal van annak egészségére.
2018. nov. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló jól megfogalmazta. Ez egy tévhit, mert a rosszul, kis helyen vagy túl zsúfolt akváriumban tartott állatok életminősége rossz, fejlődése visszamarad. Nem nő meg, de nem jó dolog, elcsökevényesedett és torzult lesz, majd idő előtt elpusztul. Volt egy plattim, elhoztam valakitől akinél egyedül maradt egy kicsi, zsúfolt akváriumba fajtársak nélkül. Hiába raktam nagy akváriumba, már nem érte el a végleges méretét, miután egy évet töltött 30 literben. Sajnos rá egy évre elpusztult, hiába lett már minden igénye kielégítve, olyan súlyosan károsította a szervezetét a kicsi hely és a mérgezés az előző helyen.
2018. nov. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2018. nov. 17. 11:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Általában a rossz vízminőségre szokták ráfogni, (persze, mert az mérhető) de a tapasztalat azt mutatja, hogy a stressztől is visszamaradhatnak a növésben, azt meg a szűkös élettér abszolút okozhat, illetve egészen biztosan okoz is.


Ami a bonsait illeti, pontosan hogy bonsai nevelésnek hívják a szlengben azt a jelenséget, lehet összefüggést állítani, ahogy a fát is "erőszakos" módszerrel vágják vissza, ültetik lapos edénybe, stb, ugyanúgy a halnak is egy erőszakos ( több okból stresszes) környezet okoz egy ilyen besült, elcsökevényesedett állapotot.

Csak a fával ellentétben ez nem kihívás, hanem szégyellni való állatkínzás.

2018. nov. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!