Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sokan pontosan akkora akvárium...

Sokan pontosan akkora akvárium bútort vesznek mit amekkora alapterületű akváriumot helyeznek rá. De én nem így akarom ez baj?

Figyelt kérdés
tervezek venni egy 100*50 es bútort és arra akarok rakni kezdésnek egy 80*40 alapterületű akváriumot, ez így nagy baj lenne ? azért így akarom mert kezdésnek egy 120 literessel indítanék , de későbbiekben lecserélném egy nagyobbra és én akkor már nem szeretnék újra bútort venni....
2018. nov. 18. 00:22
 1/4 A kérdező kommentje:

[link]


ilyen bútort vennél alá , és később ugyan erre menne a 200literes... ezt így lehet ?

2018. nov. 18. 00:24
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Nincs ezzel semmi gond csak ilyenkor még fontosabb a középmerevítő és a vastag tetőlap hiszen a hát és oldallapok nem támasztják alá a kisebb alapterületű de azért jelentős súlyú akváriumot. A bútor jónak tűnik, írják is, hogy 250-literes akváriumhoz készítették, viszont pont az nem látszik ami fontos lehet az-az a középső alátámasztás. Olvastam, hogy van mód a megerősítésére, szerintem azt azért érdemes kérni, hiszen idővel nagyobbat szeretnél.
2018. nov. 18. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem is értem a kérdést, hogy ez miért kérdés. Bármire rá lehet tenni, ami az alap üveglapot teljes terjedelmében alátámasztja. A középső alátámasztást valóban meg kell oldani, már csak azért is, mert a fotó alapján nem látható, hogy van-e a szekrényben középen alátámasztás és ha lehajlik a fedlap középen, akkor esetleg nem lehet kinyitni az ajtókat. Az sem látszik, hogy van-e (bármekkora) lába a szekrénynek, tehát a terhelés hogyan oszlik el. Az, hogy az alaplap túlnyúlik az ajtókon, nem túl szerencsés tervezés, mert cipő orrával rá lehet lépni, bele lehet ütközni, ami azt jelenti, hogy akár rövid idő után megsérül a laminált bútorlap (ami aztán nehezen vagy alig javítható. Én szerencsésebbnek tartanám a tolóajtót, mert így az ajtó kinyitása sok helyet vesz el a szobából is.
2018. nov. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az akvárium alapjának a mérete meg kell, hogy egyezzen a szekrényével, vagyis ott kell, hogy menjenek a függőleges falak, ahol a szekrény oldalai és hátulja, az üveg annak a folytatása.

Ez esztétikailag is szebb, másrészt kisebb a szekrény lapjának a vetemedési lehetősége, amelyre magát az akváriumot rakjuk.

2018. nov. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!