Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit ajánlotok a barna alga...

Mit ajánlotok a barna alga ellen? Van eggy 200 literes akváriumom 2 naphallal és 3 fekete törpe harcsával jelenleg nincsenek bent nyövények világítás van szerintem a magas ammónia szint lehet a probléma (sokat etetek)

Figyelt kérdés
2018. nov. 19. 15:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
Világítás? A barna alga az új és a gyengén világított akváriumokban fordul leggyakrabban elő.
2018. nov. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Van világítás de nem tudom mien.nap közben elég sok napfényt is kap de szerintem a világítás se gyenge
2018. nov. 19. 19:03
 3/20 Bamboocha466 ***** válasza:

Mióta üzemel az akvárium?

Milyen gyakoriak a vizcserék? Ha túl magas ammónia szintre gyanakszol, miért nem hajtást végre egy részleges vizcserét? Nem csak az algák ellen, de a halak érdekében is érdemes minimális szinten tartani az ammónia, nitrit ill. Nitrát szintet...


A későbbi algahaboruk elkerülése érdekében mindenképpen érdemes növényeket betelepiteni; illetve megoldani, hogy az akit ne érje napfény.


Pontosan milyen világítás van bent, és mennyit ég?

2018. nov. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Bamboocha466 ***** válasza:
Mekkorak a halak? A naphalaknak nagyobb hely kellene, a harcsaknak meg...miért vannak egyáltalán akváriumban?
2018. nov. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Bamboocha466 ***** válasza:

Bocsánat, hogy több részletben írok, de mindig eszembe jutnak új meg új dolgok.


Minek világítasz, hogyha nincsenek bent növények?

2018. nov. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
39%
Biológiai szűrés?
2018. nov. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Salx Narval ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy legalább alga van ami némiképp szűri a vizet. Élő növényeket telepíts, úszó és lebegő növényeket is. Kell egy erős külső szűrő és hetente 30% vízcsere talajporszívózással egybekötve. Ha ezeket megvalósítottad akkor van esély arra, hogy idővel a növények és a biológiai szűrés kiszorítják az algákat, persze ehhez csinálni kell heti rendszerességgel a talajtakarítást és a vízfrissítést is. A harcsáknak csak ideiglenesen felel meg ez az akváriumméret, ami azt illeti a naphalnak is szűkös lesz idővel, pláne ha két hímed van. Én olyan 300-liter körüli akváriumot ajánlanék egy párnak, vagy 1 hím 2-3 nősténynek, társnak egy csapat vadvízi rajhalat. Legjobb helyük egy kerti tóban lenne ahol kellő mennyiségű zsákmányállat is van, oda való mindkettő. Én megfontolnám, hogy érdemes e 200-literes akváriumban ezeket nyomorgatni akkor amikor rengeteg szép ide illő díszhal is tartható lenne benne.
2018. nov. 20. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
3 honapja üzemel az akvárium. Heti 20% os viz cserét szoktam csinálni. Nap halak nem többek 15 centinél harcsák is kb ekkorák. (Harcsák már 2 éve nálam vannak de nem nőnek semmit). Belsö szűrőm van típusa:jp-013f.
2018. nov. 20. 08:46
 9/20 A kérdező kommentje:
Azért világítok mert jobban néz ki. :)
2018. nov. 20. 08:49
 10/20 A kérdező kommentje:
Vilgítás.15w neon cső
2018. nov. 20. 08:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!