Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe karmos békát miért...

Törpe karmos békát miért csipkedi a molly?

Figyelt kérdés

2 hete vettem az akváriumomba 2 békát, az üzletbe azt mondták el lesznek. Eddig nem is volt gond de tegnap este észrevettem, hogy az egyik molly megcsipkedte.

Az aksi 110 literes.Növényes..

Lakói 2 nőstény és egy hím molly. Plattik ugyanezzel a felállással. És 2 páncélos harcsa. Van valakinek tapasztalata? Mi lehet a baja a mollynak?


2018. nov. 23. 00:59
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nincs semmi baja a mollynak, ez a természetes viselkedésükhöz tartozik, kicsit csipkelődősek amit a nagyobb csapatban tartás (8-10db) a tágas hely (150-200 liter) és a dús növényzet enyhít( úszó, lebegő, felszínre hajló növények). Sajnos ha kiszúrta magának a békát és az nem képes, vagy nincs hová elbújnia halálra stresszelheti ezeket a kis korban nagyon gyámoltalan jószágokat. Elképzelhető, hogy a kaját is elfogja szedni tőle. Azt tanácsolnám, hogy rendezz be egy kis akváriumot a békáknak külön helyen. Ha ez nem lehetséges akkor dúsítani kell a növényzeten ( pl tüskéshínár, gyökerekre telepített jávai moha ) és mesterséges bújókat is érdemes csinálni kövekből, gyökerekből, kókuszhéjból stb . Csak az első 1-2 hónap kritikus a kis békáknak, utána már elégé életrevalóak lesznek ahhoz, hogy ne hagyja magát bántani. Ha más megoldást nem találsz akkor válassz le az akvárium egyik sarkából, vagy ahonnan lehet egy kis részt kifeszített szúnyoghálóval, hogy azt a pár hónapot túléljék. Ha felnőnek némiképp kordában tarthatják a halszaporulatot. Az akváriumot fedni kell ha esetleg nincs így ezt sürgősen pótolni kell. A kis békákat élő és alaposan átmosott tubifexel etesd, ha elfogadja akkor más fagyasztott kaja is mehet.
2018. nov. 23. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
11%
Moly? Mármint molylepke?
2018. nov. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Van benne növény bőven, meg búvóhely is. El is szoktak bújni rendesen. De azért jó hogy ha úszkálnak és látom őket. Akkor még veszek két mollyt meg egy két növényt pluszba.
2018. nov. 23. 08:59
 4/8 anonim válasza:
20%
Attol hogy nem ertek valamit meg nem kene lepontozni!!
2018. nov. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Max egy nőstényt vegyél még, úgy is születnek majd és mint írtam ahhoz nagyobb akvárium is kellene nem elég csak a darabszámot ideálisra növelni.
2018. nov. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Kedves 75%-os válaszadó, ugye tudod, hogy nem azért pontoztak le mert nem értettél valamit.:D Én szeretem a viccet és a humoros csipkelődést is de csak akkor ha helye van. Amúgy én nem pontoztalak le, nem szoktam élni ezzel a lehetőséggel soha.
2018. nov. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Bocs elnéztem, 71%.
2018. nov. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A piros kéz egy rendszerhiba gyáva alakoknak. Az illető inkább magát minősíti vele. Ha egyetértek valamivel mindenben akkor megy a zöldkéz mert nem akarom mégegyszer leírni. Ha nem akkor pedig leírom hogy mi a bajom vele.
2018. nov. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!