Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új akváriumot beállt akvárium...

Új akváriumot beállt akvárium leszívott vizével van értelme indítani és azzal vizet cserélgetni, vagy hagyni kell hogy teljesen magától beálljon?

Figyelt kérdés

2018. nov. 23. 09:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet ilyen "beoltást" is alkalmazni.
2018. nov. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Bamboocha466 ***** válasza:

A beállt akváriumbol leszivott víz ideális esetben nem tartalmaz no2-t, így a szűrőben lévő bacik nem tudnak mit "enni", így nem fognak elszaporodni.


Amit tehetsz: a régi akvárium beállt szüröjet nyomkodd ki egy kevés akvárium vízbe, és ebbe a barna trutyis vízbe nyomkodd bele a az új szűrő szivacsat.

Az új aki töltsd fel állott vízzel+ régi akvárium vizzel.

Majd a szüröben a bacik elszaporodásáig (meg így is várj legalább két hetet), a megszokott módon szorj tápot a vízbe.

A halak garnélák betelepitese előtt biztos, ami biztos alapon végezz no2 tesztet, hogy valóban minden rendben van-e.

2018. nov. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Ha volt rá lehetőség én mindig a másik akvárium leszívott vízével indítottam (kb fele-fele arányban). Néha a régi szűrőből kimosott trutyit is felszívattam az új szűrővel, természetesen a trutyit egy vödörbe mostam és abba járattam az új szűrőt egy darabig. Én nem is annyira a halak miatt csináltam inkább növényeknek gyorsabb beindulását reméltem az érett víztől. Néha növényeket is átpakoltam, ezek gyakorlatilag sokk nélkül átvészelték az áttelepítést.
2018. nov. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!