Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 éves fiamnak szeretnék hal...

Hambi20 kérdése:

2 éves fiamnak szeretnék hal akváriumot szettben tudnátok ajánlani valami jót, nem kell nagy legyen?

Figyelt kérdés
2018. nov. 26. 09:31
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Viccen kìvül, egy macska gondozása kevesebb munkával jár. Menj be egy akvarisztikai üzletbe, érdeklődj a szettekről és a folyamatos járulékos költségekről. Az egyik legköltségesebb hobbi. Ha eddig nem foglalkoztál vele, akkor, nem érdemes belekezdeni.
2018. nov. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Minél nagyobb egy aksi, annál kevesebb gond van vele. Az állatkereskedésben lévő szettek eléggé gagyik, az összeállított akváriumok profibbak. Min. 100 literest rendezz be, olvass utána melyik halat lehet összetennni a másikkal (a boltban minden eladó).

Csak egy naiv kérdés: mit vársz a 2 évestől? Nézegeti órákat? Jól gondold meg, nekik még nem akkora élmény hosszútávon....

2018. nov. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez tökéletes lenne:


[link]


A halak élőlények, napi és heti szintű gondozást, alapos felkészülést, folyamatos költés igényelnek. Egy kétéves gyerek erre képtelen.

Ha te magad szeretnél ezzel foglalkozni, időt és pénzt rászánni, akkor olvasd VÉGIG ezt a kezdőknek való szakirodalmat:

[link]

[link]


Ha ezek után is érdekel, és szívesen csinálnád, akkor az itt olvasott tanácsok alapján tudsz belevágni ebben a szép, de néha elég küzdelmes és bonyolult hobbiba...

2018. nov. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Először olvass utána az akvarisztikának, az egyik legköltségesebb és macerásabb hobbi.

Nem a 2 éves gyerek, hanem te fogsz róluk gondoskodni. Nem fogja érdekelni az akvárium és benne a halak.

A halak is élőlények, szerintem pár héten belül a WC lefolyóban találnák magukat.

2018. nov. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Lehet rosszul tetem fel a kérdést, akkor nem igazán érdemes venni 2 évesnek, vagyis már 2,6 évesnek akváriumot?? És igen tisztában vagyok vele hogy nekem kell odafigyelni az akváriumra
2018. nov. 26. 16:01
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem érdemes venni a kicsinek, csak akkor, ha te magad szeretnél, és szívesen rászánod az időt és pénzt, hogy tanulj az akvarisztikáról, és felkészülj. Eleve, ha karácsonykor halas akváriumot akarsz látni, már most meg kellene venni, mert az akváriumot be kell járatni, legalább 3 hétig üresen, vagyis berendezve és szűrővel, de halak nélkül. Csak utána kerülhetnek bele a halak, s azok sem egyszerre, hanem fokozatosan.

Nálam ha kisgyerekek vannak látogatóba, inkább az a gond, hogy hogyan tartsam őket távol az akváriumtól... Nem értik, hogy nem szabad kopogni vagy az üveget püfölni, összefogdosni, játszani a tartozékokkal, vegyszerekkel, eszközökkel. Egyszer nem figyeltem sem én, sem az érintett anyuka, s a kisgyerek beleöntött egy egész doboz eledelt a vízbe... nem rosszaságból, csak gondolta, eteti a halacskákat...

Szóval ő ehhez még kicsi, én nem is merném pl. felügyelet nélkül az akvárium közelében hagyni.

Tényleg ha nagyon ilyesmit szeretnék, jobb, ha veszel neki egy játék akváriumot, sokféle van. Akkor nem élő, érző lények élete meg szenvedése forog majd kockán, hanem csak egy játék.

2018. nov. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ilyen kicsi gyereknek plüss állatot vegyél. Esetleg elemest.

Élőt SEMMIKÉPP!!!

Max magadnak.

2018. nov. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Keresztlányom három éves lehetett, amikor nekitolta a fém széket véletlenül a 100 literes akváriumnak, pont úgy találta el, hogy berepedt az üveg. Szerencsére semmi baja nem lett a picinek.

6 éves kor fölött már gondolkozhatsz, ilyen projekten, akkor már be is tudod vonni a tennivalókba felügyelet mellett. Addig én nem merném.

2018. nov. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
A lányomat még 6-éves korban sem kötötte le 1-2 percnél tovább. Ezzel ők még nem tudnak mit kezdeni, hozzátenném más állatokkal sem, esetleg egy birka türelmű kutya vagy macska egy ideig elviselné gyerek nyaggatásait de valószínűleg senki számára nem lenne élmén. A kolléga által linkelt műanyag halas játék viszont érdekes lehet és akár a fürdővízbe is m,agával viheti őket ha már nem kell tartanotok attól, hogy lenyelheti valamelyik elemét. A gyerekek meg akarják fogni a dolgokat, cipelni, mozgatni akarják és nem nézegetni, erre a célra semelyik élő állat nem való. Szóval én lebeszélnélek róla, nem téged az akvarisztikáról hanem a gyermeknek szánt ajándékállatokról. Akváriumos, macskás és hörcsögös házban nőtt fel a gyerekem, hidd el még idősebb korban sem érdekli napi pár percnél tovább, nemhogy 2-3 évesen.
2018. nov. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek még egyszer🙂, akkor mást veszek neki
2018. nov. 29. 01:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!