Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalam uszonyán fekete...

Az aranyhalam uszonyán fekete foltocskák jelentekHogyanMi lehet? Hogyan kell kezelni?

Figyelt kérdés
Bebújt egy olyan bujkáló kőbe, amibe bele sem fér (ikrát rakott) és nem tudott kijönni, úgy kellett körülötte kitördelnem a követ. Én nem sértettem meg, de a kő igen. Az uszonya több helyen be- illetve leszakadt, és nagyon rossz állapotban volt. Egy napig nem is evett. Most jól van, az uszonya is kezd visszanőni, de fekete foltok jelentek meg rajta. Mit tehetek érte?

2018. dec. 5. 18:35
 1/3 Bamboocha466 ***** válasza:
100%

Ugyan a valaszomat nem személyes tapasztalat alapján irom, de mivel senki sem adott választ, így kicsit utánaolvastam.


Azt írják hogy aranyhalnak esetében ez egy pigment zavar, melyet előidézhet:

-stressz

- mechanikai sérülés

- alacsony ph szint

- börfergesseg vagy

- túl magas ammónia szint.


Amennyiben nem stressz és/vagy magas ammónia szint miatt alakul ki a fekete folt, akkor ez egy jó jel, a gyógyulási folyamatra enged következtetni.


Arról sajnos nem tudtam meg többet, hogy átlagosan mennyi ideig áll fenn ez az allapot.


A gyógyulási időben legyél a megszokottnál is körültekintöbb a víz értékeire. Remélem, az akvárium mérete, lakótársak megfelelőek.

Ha már újra eszik, és növekszik az uszonya, valószínűleg, minden rendben lesz.


A jövőbeni kellemetlenségek elkerülése érdekében tavolits el minden olyan tárgyat, melybe a hal beszorulhat, vagy amely sérülést okozhat neki(k).

2018. dec. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Írj egy kicsit bővebben az akváriumodról, méretéről, szűrésről, egyéb felszereltségéről,növényzetéről, takarítási szokásaidról,a részleges vízcserékről, társhalakról. Gyanús nekem ez a bujkálóba ívás is, nem jellemző egyáltalán az aranyhalakra.
2018. dec. 7. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbáltam utána járni még egy kicsit a dolognak. Végül egy kisebb lavórba készítettem elő klórtalanított vizet, néhány csepp teafa olajat tettem bele, ebben gyógyúsztattam a beteg aranyhalat 3 napig, 10 percig naponta, a fekete foltok eltűnetek és nagyon jól van!
2018. dec. 25. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!