Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jbl Manadot és Aquabasic...

Jbl Manadot és Aquabasic Plust hogyan vàlasszam szét egymástol?

Figyelt kérdés
Gondom az hogy több mint egy éve bennt van az akvàriumomba az aquabasic most cserélném de sajnos összekeveredett a manadoval. Hogyan szedjem ki dobjam ki a manadoval együtt az egészet vagyz milyen más lehetõségem van? Köszi a segitséget és bocsi a helyesirasért!
2018. dec. 10. 19:57
 1/3 Skid05 ***** válasza:
Feltételezem legalább egy 6-7 centi fedőtalaj volt rajt, így a tetejéről minél többet le kéne merni, ezt csak párszor átmosni, az alsó 1-2 centit ami közvetlenül a táptalaj felett volt azt többször átmosnám és az új talajnál is alulra tenném a táp fölé. Az aquabasis kimerülése 1-1,5 évre tehető, ergo nem kockáztatnék a vasszintet illetően, ki kell mosni közüle, ez ezzel jár, de kidobni hülyeség.
2018. dec. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem csak 4 centi fedőréteg volt rajta kb greenaqua oldalán ennyi volt írva onnan néztem
2018. dec. 10. 22:18
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Az a bajom a dologgal, hogy nem használtam még aquabasic plust de a szerkezetét nézve úgy vélem, hogy eléggé finom szerkezetű kis tőzegdarabkákkal keverve. Talán érdemes csinálni egy próbát egy kevés összekevert anyaggal én úgy vélem, hogy egy megfelelő méretű rostára öntve kimosható a manado közül. A lebegő tőzeget vagy lefejted vagy a szűrővel kiszedeted, az agyag átmosható talán a rostán és ott marad gyakorlatilag a tiszta manado. Ez persze csak elmélet, mint ahogy írtam nem volt még a kezemben.
2018. dec. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!