Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ki mire használja fel a...

Bamboocha466 kérdése:

Ki mire használja fel a fordított ozmozviz "szennyvizét"?

Figyelt kérdés

Kertem nincs, az erkélyen csak egy cserép rukkokat szoktam nyáron nevelni. A szobanövenyeim pedig mind a lágy vizet szeretik.

A wc öblitesere sem igen tudom felhasználni, mégis mihez kezdjek a felesleges vizzel? Nagyjából heti 100 liter ozmozvizre lesz szükségem, ami heti 400 liter szennyvizét jelentene... Ha kevesebb lagyitott vizet használnek, ez akkor is havi több, mint 1000 liter.


2018. dec. 11. 19:15
1 2
 1/18 anonim válasza:
2018. dec. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Skid05 ***** válasza:
ez az 1:4-es arány egészen biztos? mi alapján ennyi? víznyomás? hőfok?
2018. dec. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A leírás alapján a teljesítmény 1:3-4 , melynek függvénye a víz hőmérséklete ill. nyomása.


Optimizmus helyett realizmusra alapozva, ez így nálam akkor 1:3,5-3,75-4 körül lesz.

De 1:3- mal ist rengeteg "szennyvizem" lenne.


Anyagilag egyébként teljesen mindegy, mert a lakberbe van kalkulálva a vízdij, fogyasztastol függetlenül. Csakhat rossz érzésem lenne a tiszta vizet csak úgy kiönteni.

2018. dec. 11. 22:42
 4/18 Salx Narval ***** válasza:
Ennyi vízzel az adott körülmények mellett valószínűleg semmit nem tudsz csinálni. Eléggé gyerekcipőben jár még ez a technika ha 100-liter lágy víz előállításához 400-liter "szennyvíz" árán jutunk pláne, hogy tisztított ivóvízből csinálja. Csoda, hogy nem tiltakoznak a környezetvédők.:D Jó kis esővíz, az ingyen van.:D Na jó azt is érdemes aktívszénnel átszűrni de legalább nem megy a lefolyóba ennyi csapvíz potyára. Sajnos fogalmam sincs mire használhatnád ilyen lakásban de én is sajnálnám kiönteni az biztos.
2018. dec. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Most sikerült beüzemelnem, és az első liter alapján 1:3,4 arányban tisztit.


Szoktam gyüjteni esővizet, söt, télen óriási hoolvasztasi projekteim vannak, de ekkora mértékben nem sikerül természetes úton lágy vízhez jutnom.


Narval, nagyon elkeseredtem, arra számítottam, hogy neked lesz ötleted. :D


Hát akkor úgy tűnik, hogy be kell szereznem egy még nagyobb akváriumot, amiben kemény vizes halakat kell tartanom. :D vagy megfogadom az első válaszoló tanácsát.🤔


Köszönöm mindenkin válaszát!

2018. dec. 12. 15:18
 6/18 anonim ***** válasza:
Kád nincs?
2018. dec. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Öntsd bele, tegyél hozzá forró vizet, fürödj meg benne.
2018. dec. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Wc öblítés biztos, hogy megoldhatatlan?

Mármint úgy értem, a wc tartályt feltöltését kéne valami másik tartályból megoldani.

2018. dec. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Fürdés nem is rossz ötlet, köszönöm. De elkeserítő, hogy erre nem is gondoltam. :D


A wc tartalyt eltakarja egy diszfal, fogalmam sincs, hogy hol futnak a vezetékek.

2018. dec. 12. 20:50
 10/18 Skid05 ***** válasza:

Autó mosásra nyáron, kávéfőzőbe, mosogatásnál elöblítéshez, mert lágyabb a csapvíznél. illetve ha nem orchideák a cserepes növények, akkor egy próbát megér, elvégre max közép kemény vízről van szó. Illetve a nullás vízzel is be lehet keverni, ha nem csak GH-t akarsz növelni. De ez így is töredéke, ez másoknál is így van. Persze be lehet ruházni nyomásfokozóra azzal javítható az arány…


Ahogy takarékoskodni tudsz a vízzel: sok, de kevésbé igényes növény, nagy bio töltet, kevés hal, max 0.5w/l, megfelelő növénytársítás, és nem kell agyontápozni a vizet, a vízcserék megfelelő kontroll mellett (no3, po4, fe) kitolhatók egy nagyobb víztömegben. De lehet, hogy ez ma már utópia.

2018. dec. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!