Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Keményebb vízbe van értelme...

Skid05 kérdése:

Keményebb vízbe van értelme aktív talajt pakolni vagy felesleges esetleg veszélyes is?

Figyelt kérdés

Vagy csak közel nullás vízben hasznosul, tehát előbb egy ozmó szűrő lenne ésszerű?

Mekkora hasznos élettartamra lehet számítani egy 20 kH-s vízben?

Lowtech lenne gáz nélkül.



2018. dec. 12. 22:51
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem itt a hangsúly azon van, hogy a növények mennyire bírják a keményebb vizet, ha számukra megfelelő akkor mehet alájuk a táptalaj. Minden növénynek szüksége van tápanyagokra ha lágy vizet kedvelő, ha nem. Azt sajnos nem tudom, hogy mennyi idő alatt merülnek ki ezek a talajok én házi tőzegtablettát ill táprudat használtam lágy, középkemény és kemény vízben is és félévente pótoltam. Mondjuk talajtakaró növényeim nem voltak ami indokolná az egész akvárium aljára a táptalajt. Vannak itt akik használnak táptalajt biztosan adnak majd infót róla. Ha nem akarsz talajtakaró növényzetet szerintem érdemes ültetőtálakat használni és csak abba tenni táptalajt.
2018. dec. 14. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem a hagyományos értelemben vett táptalajról lenne szó, hanem ilyesmiről: [link]

Ezt nem kell fedni.

2018. dec. 16. 06:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom, hogy a táptalajok 8-12 hónapokat szoktak kibírni, utána vagy átépíted friss táptalajjal, agy táprudakkal pótolod a talajból elhasznált tápot. Ilyen oldalról mindegy, hogy kemény vagy lágyvizes az akvárium. Utóbbi annyiban jobb, hogy a növények, természetes élőhelyükön is lágyvízben nőnek, így van olyan növény ami kevésbé tolerálja a keményebb vizet. Lágyítani mindenképpen érdemes, hogy nem árt tudni, a GH és KH értékét sem, mert ha a KH nagyobb mint a GH akkor szikes vízről beszélünk amit egyik növény se szeret. Akkor ideális a víz, ha a GH nagyjából duplája a KH-nak. tehát nem kizárt, hogy valamenynire muszáj is lesz lágyítanod a vizedet.
2018. dec. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!