Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire fontos az áramlás?

Mennyire fontos az áramlás?

Figyelt kérdés
Nemrég cseréltem le a belső szűrőt külsőre. Átmenetileg egy sacem maraton 300-as megy esőztetővel nettó kb. 75 literben, de már keresem az utódját. Így, esőztetővel nem csinál valami húdenagy áramlást, így félek, hogy mivel nem forgatja túlságosan a vizet, talán nem is szűr rendesen.
2018. dec. 18. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Ha mozog a víz felszíne, akkor az bőven jó, nem kell, hogy hullámozzon.
2018. dec. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Skid05 ***** válasza:
A 350 l/h névleges nem hangzik rosszul, de a 6w amit a leírás szerint tud, egy megtömött külső szűrő tartályán már nehezebben húzza át a vizet. Nyilván az aki berendezése is szempont az áramlás törését illetően. Én várnék a cserével, egy átlátszó tartálynál könnyen megállapíthatod, hogy milyen ütemben érik a szűrőanyag, ha mégis váltanál a töltetet átmenetileg átrakhatod az új szűrőbe.
2018. dec. 19. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy elég ha fodrozza szépen a felszínt. Legtöbb akváriumnál kivitelezhetetlen akkora áramlással üzemeltetni a szűrőt, ill szűrőket, hogy a talajról is bekotorjon mindent. A halak többsége nem is érezné jól magát ekkora áramlásban, a kevesebb pedig mindig hagy némi koszt amit talajporszívóval, vagy a növényzet átporolásával szedünk ki. Egy 70-literes akvárium szűréséhez elég kell legyen ez a szűrő, heti 30% vízcserével és talajtakarítással. Eggyel nagyobb az-az a 12W-os szerencsésebb lenne de szerintem ez is elég. Durvább szivacsokat használj és pl siporaxot, az előszűrt meg tisztogasd ha csökken az áramlás.
2018. dec. 19. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Salx, siporax az van benne, szinte csak az plusz kevés szivacs és a tetején perlonvatta. A vizet cserélem a szűrőcsere óta is heti 30 százalékot, plusz mindig porszívózok is. A szűrőt most fogom majd szétszedni egy tisztítás erejéig, kb. 1hònap óta először, mert kicsit "rekedtes" lett a hangja.

A cserét azért fontolgatom, mert megbízhatób minőségű berendezést szeretnék, erről nem túl sok jót olvastam, de ez volt kéznél.

Eheim-et szeretnék használtan, szűrő anyag nélkül. Újra nincs 50-55ezrem. Mindenképp fűtőset szeretnék, mert már csak az a ronda fűtő éktelenkedik az akvában. 😉

Valaki azt írta, hogy ha majd cserélek, a régi szűrőből tegyem át a bejáratott szűrő anyagot az új szűrőbe. Eddig én úgy gondoltam, hogy együtt megy majd a kettő két hétig (így csináltam a belső cseréjénél). Melyik a jobb megoldás szerintetek?

2018. dec. 19. 07:56
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyébként 11 db nálunk született guppink van, a szülőket elvitte sajnos a kezdeti csetlések-botlásokból eredő gondok. De hónapok óta semmi sem pusztult el, azóta, hogy 2 belsőt kezdtünk el egyszerre működtetni. Akkor döntöttem el, hogy külsőre váltunk.

A guppikon kívül növénnyel beköltözött apró tányircsigák, kb. millió, 2 db ajándékba kapott alma és legalább 3 db tornyos maláj csiga van még, plusz egy sziámi algázó márna, de neki hamarosan mennie kell. A közel egy év alatt kinőtte a helyét. Pedig nagyon szeretem, nagyon dolgos halacska, még nem is találtam helyette olyat, aminek megfelelne az akvánk.

2018. dec. 19. 08:21
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Jól van, ez mehet így a továbbiakban is. Ahogy neked jobban megfelel, együtt is működhetnek és a szűrőanyagot is átpakolhatod, ha együtt szeretnéd működtetni egy darabig akkor régi szűrőből kimosott rittyót szívasd fel az újjal így hamarabb lesz biológiai szűrés benne. Talán egy csapat törpe szívóharcsa megfelelő lenne ha közepestől nem keményebb a vized és tényleg dús a növényzeted.
2018. dec. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2018. dec. 19. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!