Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történik a bettámmal? Mit...

Mi történik a bettámmal? Mit csinaljak hogy ujra aktov legyek? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Kezdo vagyok ebben, fel eve van meg a sziami harcoshalam. Minden tanacsot szivesen f0gadok, segitsetek kerlek!!

2hete kisebb, kb 10les akvariumban elt melegito nelkul,es hirtelen inaktiv lett, lent volt az akvarium aljan, nem evett osszetapadtak az uszonyai es kifakult. Most utana neztem, valoszinuleg megfazott?most vettem neki egy 60l-est melegitovel, de meg kozel sem olyan aktiv mint a mrgfazas elott volt. Egy napig ott volt a melegito mellett, aztan beraktam melle 10 mollit, es nagyon jol elvannak nem bantjak ot. Nem tudom mit csinaljak, hogy boldog legyen:( olyan kis eletkedvtelen de legalabb mar uszkal kicsit, es nem csak ugy van egyhelyben vagy bujkal a novenyben. Tobba meg egyik nap eszrebettem hogy az uszonyain fekete pottyok vannak de nagyon apro, mi miatt lehet?



2018. dec. 22. 09:42
 1/2 anonim ***** válasza:
A baj az lehet hogy 10 literben élt fűtés nélkül.
2018. dec. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
74%

Az a baj hogy sz*rt se értesz az akvarisztikához, semminek nem néztél utána előre, és miután utána néztél, javítottál valamit majd ismét rontottá (hogy beraktad a mollykat, ráadásul tízet).


Na kezdjük az elején: Bettának a minimum 30 literes fedett akvárium (meg minden gerinces élőlénynek, ezt törvény határozza meg), fűtő kb 27-8 fokon, szivacsszűrő (nálad szűrőről szó sincs gondolom nincs benne, az összes halad meg fog dögleni nélküle, ezt garantálom), hetente 25-30% részleges vízcsere állott vízzel, azonos hőfokon.


Mollynak MINIMUM 150 LITER, baromi nagyra növő halak, nem tarthatsz 60 literben 10 darabot, ennyit tudnál kb talán a 150 literben tartani. Meg fogják csipkedni a bettát, amint lehet vidd vissza őket a kereskedésben.


A bettád nagyon beteg, megfázott, uszonyrothadást kapott és gondolom ammónia, nitrit és nitrátmérgezést is, mert se szűrő, se melegítő se vízcsere se semmi. Persze hogy nem élénk, a halálán van, és hogy őszinte legyek ilyen körülmények között meg se fogod tudni menteni.


Tehát, a teendőd: a mollykat azonnal visszaviszed, a hőfokot beállítod lassan emelkedve 28 fokra, szerzel egy szűrőt k*vagyorsan, és kétnaponta cserélsz 10% vizet, mert a bontó baktériumok még nem végzik a káros anyagok lebontását a szűrőben. Fele adagot etess csak, de szerintem nem is fog enni a halad.


És elolvasol itt mindent, miután ismét üzemel az akvaguru: [link] A kezdőknek, az akváriumról, az összes ilyen fület végigolvasgatod, és megérted, mekkora hibákat vétettél, és mit kell helyrehoznod.

2018. dec. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!