Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért vadultak meg a garnélák?

Miért vadultak meg a garnélák?

Figyelt kérdés

Ma csináltam meg a teljes aljzatcserét, nagyjából két órája vissza is kerültek az állatok, a halak látszólag rendben vannak de a sakura garnélák össze vissza úszkálnak az akváriumban nagyjából megállás nélkül... gondolom valami nem jó, kérlek segítsetek!


Itt írtam a tervet, egy nap alatt vittem véghez végül, a víznek több mint a felét tudtam megőrizni, a szűrő is folyamatosan ment az akvárium vizével egy vödörben.


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..



2018. dec. 26. 21:50
 1/9 Bamboocha466 ***** válasza:
Szerintem nem kell aggódnod. Csak felfedezik az akváriumot. Amikor egy csoport új garnélát teszek át a nagyobb akváriumba, akkor azok is úszkálnak össze-vissza..egészen addig, amíg találnak valamit enni, vagy amíg nem találnak egy tökéletes búvóhelyet.
2018. dec. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ennyire? Mióta visszakerültek konkrétan meg sem állnak, nagyon dúrván néz ki az akvárium a sok úszó rákkal.
2018. dec. 26. 23:01
 3/9 A kérdező kommentje:
Reggelre szinte az összes állat elhullott. A maradék is próbálna menekülni az akváriumból. Tele van tetemekkel minden, a halak pipálnak. Fogalmam sincs mit rontottam el, kérlek segítsetek.
2018. dec. 27. 09:09
 4/9 Bamboocha466 ***** válasza:

Oh nagyon sajnálom, pedig jol megszervezted az áttelepítést.


"4)Lefestem a hátulját feketére"

Ugye kívülről festetted be? Tehat az akril nem erintkezik a vizzel.


"7)jávai moha ragasztás a vasfára "

Mivel ragasztottad?


"8)sera aquatannal kezelt víz"

Biztos, hogy jol keverted be?


"2.1 halak, garnélák vissza, valamennyi az ő vizükből vissza"

Csak visszadobtad őket, vagy szépen beszoktattad őket (mint amikor a boltbol zacsiban megkapod, es fokozatosan adsz hozzajuk egy kis vizet)


Az akcio terv alapjan ezeknel lehetett gond.


Mekkora volt a viz hőmérséklete, ph-ja, gh-ja, kh-ja, no2 es no3 szintje?

2018. dec. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Bamboocha466 ***** válasza:

Szerintem majd Narval tud neked segíteni hogy mit csinálj a maradék megmentese érdekében, ő egeszen jo diagnosztikakat szokott felallitani....


Addig is - ha van- tegyel be levegöztetöt, illetve a 30 literesbe tegyél vizet, hogy alljon - ez később lehet, hogy jól jön...

Illetve a tetemeket szedd ki, hamar le tudjak rontani a viz minőségét.


Egyszer en is ateltem egy 90% os allomanypusztulast, es akkor fel is akartam hagyni ezzel a hobbyval. Tudom, hogy most ez nagyon lelomboz téged, de ne keseregj ezen. Sajnos ilyen kataaztrofak elofordulnak.

2018. dec. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál!

Igen természetesen kívülről, a mohát gél pillanatragasztóval, és megvártam míg polimerizálódik ahogy neten írták, a sera aquatant csak egy vödör (10 liter vízhez) kellett használnom, szerintem megfelelően adagolva a doboz szerint, a többi ioncserélt, és mivel a víznek kb 60%a a régi, ezért bevallom nem sok időt töltöttem az akklimatizálással, talán egy órát csak, 20 percenkét adva a vizükhöz az akváriumból. Egyébként arra gyanakszom hogy a táptalaj oldódhatot valahol bele a vízbe és ez okozhat mérgezést. Most csináltam egy nagyobb vízcserét ~30% kicsit jobban lettek de még mindig úszkálnak össze vissza, mint este. A víz rendkívül opálos. Nagyon kaotikus a helyzet és ahogy írtad, valóban kezd elmenni a kedvem az egésztől, főként amiatt hogy ennyi állat haláláért vagyok felelős...

2018. dec. 27. 11:44
 7/9 A kérdező kommentje:
Aktív szénnel szűrés esetleg segíthet rajtam?
2018. dec. 27. 11:47
 8/9 Bamboocha466 ***** válasza:

Az egy oras beszoktatas az rendben van.

Pillanatragaszto is.

Taptalajhoz nem értek, igy erdemben nem tudok hozzaszolni.


A szen szűrő artani nem fog.

Az opalos filmreteget probald haloval, papirtorlovel;zsepivel eltavolitani.


Ne korhold magad emiatt. En ugy latom hogy nagyon lelkiismeretes vagy, es igyekszel az allataidnak minel jobb korulmenyeket teremteni. Sajnos elofordul hogy hibazunk, melynek súlyos következményei vannak, de ebbol tudunk tanulni.

Esetleg regisztrálj akvakerteszre, ott talan hamarabb kapsz segitseget.

2018. dec. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a pH változásra gyanakodnék. Amano garnélákkal voltam úgy, hogy a csapvizes akváriumban 7,5 felett volt a pH. CO2 hiányában próbáltam vegyszerekkel levinni, de az csak egy ideig volt hatásos és amint elmúlt a hatása, utána a garnélák is egyfolytában úsztak körbe-körbe az akváriumban, Mikor meg bekerült a pH csökkentő, akkor nyugodtak le.
2018. dec. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!