Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csinálhatok még másképp...

Mit csinálhatok még másképp hogy jobb legyen a bettámnak?

Figyelt kérdés
Szoval volt meg fel evvel ezelott egy feher bettam. Sajnos felretajekoztatott az allatkereskedo 5 literesbe tartottam szuro futo nelkul meg is halt hamar...azota beszereztem egy kulso szurot szivaccsal. , 30 literes akvarium, tetovel, futovel. Bejarattam az akvariumot egy honapig, lassan ket hete van meg az uj halam, 26 fokra van allitva, hetente vegzek vizcseret kb 16 % os vizcseret csinaltam es talajporszívózással, a vizet hagytam allni tobb napig h kimenjen a klor, illetve felmelegitettem arra a homersekletre amilyen a hal vize, fagyasztott larvaval etetem, de van hogy granulatummal mindkettot megeszi, valtogatom. Nem adok neki sokat tudom hogy konnyen elhizhat. Annyi van , hogy munovenyek vannak az akvariumban es nincsen lampaja ami vilagitja nem tudom az mennyire nagy gond -e. Tehat barmi tanacsot tudnatok esetleg adni amit meg bekene szereznem szivesen megfogadom, mert kezdo vagyok. Eddig ugy latom nagyon jol erzi magat nalam. Nem szeretnem ha megbetegedne mint az elozo. Buvohelye is van es termeszetesen egyedul van. Homok az aljazata.

2018. dec. 29. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Műnövények helyett mindenképpen jó lenne az igazi, és a világítás is, ezek az egészséges biológiai körforgás részei, csökkentik a károsanyag-tartalmát a víznek.

Illetve kevés a 16% hetente, inkább cserélj hetente 25%-ot, vagy hetente kétszer 15%-ot.

2018. dec. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ilyen kis víztömegnél nehéz egyensúlyt elérni, a 2×15% vízcsere, és némi élő növényzet segítenének ebben.


Vegyél egy hőmérőt, ne a fűtőn állítsd be a hőfokot, hanem a hőmérőhöz lődd be, és mehet a víz hőmérséklete 27 fokra. 26 kicsit az alsó határ. Tudom... díszhalinfó... hát az is tévedhet, jobb neki a 27 fok.

Fagyasztottból nem csak szúnyoglárva van, vannak ilyen planktonikus mixek, azzal is próbálkozhatsz.


A állatvédelmi törvény ugyan tiltja a tükröződő felületeket, hiszen hosszú távon stresszeli az állatot, de ritkán a természetben is találkozik más hímekkel, a természet pedig ritkán téved. (ritkábban, mint a díszhalinfó :))


Szóval ritkán, heti max 1-szer, pár percre tarthatsz elé tükröt, (nyilván nem ismeri fel magát, riválist lát a tükörképében ) ennyi kell az egészséges hormon háztartásához.

2018. dec. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!