Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 100 lieteres akvárium. Segítség!?

100 lieteres akvárium. Segítség!?

Figyelt kérdés

Van egy 100 literes akváriumom Tetra ex 600 szürövel és 2x18 W világítással. A szürő szarakodik,tömítés elromlott(vagy nemtom mi) és folyton levegöt kap,ezért nem működik rendesen.Most indítottam újra kb 1 hónapja. Tiszta barnaalga,14 órát világítok.Szűrőt akarok most rendelni. Tetra ex 800 plusra gondoltam,az jó lesz,vagy elég a 600 plus?

Barnaalga miatt + világítást is szeretnék venni,találtam egyet elég jó áron SunSun ADE 24 W LED (7500 K). Ez lenne meg a 2x 18 W (egyik rózsaszín,másik fehér). Ez így jó,vagy már túl sok?

Halak:

7 zebradánió

5 vörös karcsú díszmárna

6 panda páncélos

1 sziámi ormányosmárna(algátenni vettem,mert volt ecsetalga is,legalábbis azt hittem,de szerintem nembiztos,hogy az volt,amint rendeződik a helyzet eladom,vagy ha maradhat,akkor marad)

Talaj JBL manado

Növények:

anubias,microsorum,sok crypto,echinodorus,hólyagos vizikehely,átokhínár,ludwigia repens,bacopa

A növények közül anubiasok másfél hónap alatt egy új levelet sem hoztak,tiszta barnaalga mindegyik.

Cryptok hozogatnak új leveleket,de nem különösen szépek. Vizikehely most kezd éledezni,bacopa nő,csak tiszta barnaalga,microsorum stagnál,tiszta barnaalga,echinodorus hozza az új leveleket,ludwigia hoz új hajtásokat,de alja nem a legjobb,bár börzén vettem úgy hogy gyökere sem volt,átokhínár hozza az új hajtásokat,de 1-2 tőnek az alja szétrohadt.

A külső szűrő mellet működik egy aquael fan 2 plus is.

Tehát az új szűrő megvétele után rendeződni fog a helyzet? A világítást feltétlen növelni kell? Tápozás napi 1,5 ml profito,s ma kezdtem Carbot adni hátha segít az alga ellen,napi 2 ml-re gondoltam. Előre is köszi a segítséget.


2018. dec. 31. 14:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A barna alga teljesen normális kezdetben, el fog tűnni. A világítást én szépen fokozatosan visszább vennem 9-10 órára . Heti vizcsere 25% kb. Ezekhez a növényekhez a világítás majdhogynem elég ..
2018. dec. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Alga ellen algaevő. A fény mennyisége fehér kvarckavics sűrű szétszórásával is javítható, tápozással felesleges növelni az algák mennyiségét.
2018. dec. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Magától el fog tűnni? Az egyik anubias levele nem látszik a barnaalgától. Max azt letörlöm kézzel vagy szivaccsal. Akkor a fény elég a 2x 18 w? Ha igen akk feleslegesen nem dobok ki 10 000 Ft-t. Akkor csak szűrőt veszek. Ancit nem akarok venni, így is talán kicsit sok a hal.
2018. dec. 31. 15:00
 4/19 Bamboocha466 ***** válasza:

Megvolt a 3-5 hetes Bejáratási idő?

Milyen gyakoriak a vizcserék?

Tudsz merni no2 es no3 szintet?

A Marna nem valo ide, foleg nem egyedül.

A profito macrotol nálam is algas lett minden, ki kell tapasztalni, hogy mennyi tapot kell adagolni. ha

2018. dec. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Persze megvolt,márnát mint írtam algátenni vettem,már 2x akkor mint volt,pedig csak 2 hete van nálam. Forumon azt írták algaevő jó barnaalga ellen,fény meg elég lesz ennyi,s hogy lehet felesleges a táopzás.
2018. dec. 31. 21:34
 6/19 anonim ***** válasza:

Úgy látom, idén se fog változni semmi és ugyanúgy osztani fogják az észt azok is akik segghülyék ehhez a hobbihoz.


A növények egy része azért nem nő, mert olyan fajta. Daruval is húzhatod, akkor se fog nőni. Pont ezért algásodik is.

A barna alga még semmi, az a kezdeti időszak után el fog tűnni, totál nyers akváriumod van, jelenleg a barnaalga jelenléte abszolút semmit jelent.


Lesz azokon a növényeken még ecsetalga is, pl anubiason, egyszerűen mert olyan fajta.


A többi növénytől se meglepő, hogy még stagnálnak, akklimatizálódniuk kell, ez nem 2 perc. Megvan a maguk bioritmusuk, 1 hónap az semmi.


Amit nem csinálnék:

-Algaevő az alga ellen. Hiszen minden hal ugyanúgy terheli a vizet, több ha, több szerves anyag, több alga. Tehát amit megeszik, az miután távozott az emésztőrendszeréből, jelentősen hozzájárul az algásodáshoz.

-Fehér aljzat, mivel brutálisan algásodik.

-Fényerő növelése. A barna alga is szereti a fényt, nem véletlenül a legmegvilágítottabb helyeken nő, a növényeknek meg hellyel közzel kb elég ez a fény.

-Táp elhagyása, mivel anélkül fog csak igazán leállni minden. Nem akarok részletekbe menni ilyen liebig féle elvekkel, de ha nem adsz tápot, és így nem lesz komplex a tápozás, akkor az algásodást okozó szerves anyagokat se fogják felvenni a növények.

Úgyhogy fokozni kéne a tápozást, cryptonak, enchinek az aljához jó lenne gyökértápot dugni. Még a legolcsóbb panzi aquaplant is jó lenne.

2019. jan. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Salx Narval ***** válasza:
Heti 30% vízcserét ajánlanék talajporszívózással egybekötve. A tápozás menjen tovább és én is ajánlanám a tőzegtablettát, vagy táprudat a gyökerekhez. Soknak tartom a 14-óra világítást 10-órát mondanék 2x18W mellett amit kielégítőnek mondanék kb 80-liter vízhez. A szűrőt sem tartom rossznak ha jó cuccok vannak benne de ha lehet nagyobb is az csak jó lehet. Az anubiast én kéthetente kiveszem és akváriumvízben óvatosan átdörzsölöm, sajna még akkor is algásodik kicsit ha tüskéshínárerdő van az akváriumban.:D A carbó csak közvetlen ráspriccelésel hat az algákra vagy mint növényerősítő növénytáp hosszabb távon adagolva a vízhez. Közvetlen spriccelés a finomabb levelű növényeket is kinyírhatja én nem ajánlom a használatát ha csak időt nem szán rá valaki és ki nem tapasztalja a hígítási arányokat minden érintett növénynél.
2019. jan. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

... a 30% vízcsere az alap, erre nem is figyeltem, ez evidencia.

Viszont az aljzatporszívózást és a gyökértápokat- értelem szerűen- okosan kell összekötni!

Ne kerüljön a felszínre a táp.

2019. jan. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Oké, ma megrendelem a az ex 800 plust, vagy ha hasonlo árkategóriában tudtok legalább ilyen jó szűrőt, akkor mondhattok. Profito fog menni továbbra is, algaevőt nem hozok akkor(haveromnak van, kölcsönadná, ilyen 3-4 cm körüli, de ha felesleges, akkor nem stresszelem). Akkor talajtápot rendelek, nembiztos hogy az a fajta lesz, mivel szlovákiai vagyok, mindegy milyen? Vízcsere alap, világítást nem növelünk. Új szűrőbe, ha átrakom a mostaniból a szivacsot meg a siporaxot, akkor lesz elég baci, nem? Mondjuk a fan 2-esbe is lesz baci. Még olyan kérdés, hogy valami növémyt tudnátok ajánlani? Saggitaria subulata tetszik, annak elég a fény?
2019. jan. 1. 15:55
 10/19 Skid05 ***** válasza:

Írod meg volt a bejáratás, ezek szerint friss vízzel-szűrőanyaggal indítottál, ha így van egy hónap után hirtelen jött a 19 hal. Magas ammónia/nitrát/foszfát/szilikátszint bármelyike (együtt különösen) hozhat barna moszatot. Ezért (is) szaporítják a vízcseréket az elején. Bizonyos mértékig normális start után, de a levelekre tapadva gátolja a szintézist. A növények levelét egy szivacsdarabbal le kéne törölni, a többi helyen nem bántanám.

Kemény csapvízbe pl nem jó a profito, lágy vizes táp. ha most nincs a talajtáp akkor tablettával pótold ahol kell, persze mértékkel (crypto).

A carbo csakis akkor segít, ha a szén, mint erőforrás limitál, tehát ha minden más oké akkor segít a növekedésben, de nálad nem erről van szó, alga ellen közvetlenül rányomva használják, de nem barna (hanem pl ecset) ellen, mert az mechanikailag is eltávolítható. Pazarlás kategória.

Az egyik csövet plantra cserélném, a másik maradhat 6500K, max 11-12 órában, ledet semmiképp, 100 literbe kell az extra spektrum egy hasznos (értsd biológiailag hatékony) florához 2x18w mellett. A ludwigiának és a bacopának ez a 0.36 w/l kevés.

pakolnék bele L sessiliflora, H polysperma, L laevigatum, N guadelupensis növényekből. Ha lenne egy plant csöved amellé mehetne a Sagittaria is.

A szűrőnél kideríteném hol szív falsot, állás után leginkább a fejtömítés szokott beállni (kiveszed, bekened, megfordítod), vagy a szívóágon a csapnál, esetleg a tömlőadapternél nézelődnék (ezek szabvány O gyűrűk). De gondolom azért működik, nyomja a vizet ha levegősen is? emiatt nem vennék szűrőt…

2019. jan. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!