Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen kristályokat lehet...

Milyen kristályokat lehet akváriumba rakni?

Figyelt kérdés

(persze olyat, aminek nincsenek éles szélei)


Kevés információt találtam erről a neten. Olvastam

hogy hegyikristályt, rózsakvarcot és ametisztet állítólag lehet, mert ezek kémiailag semlegesek (?)...


Ti csináltatok már ilyet? Mely kristályok nem ártanak a halaknak?



2019. jan. 2. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Ne rakj semmilyet mert az amúgy ízléses kristályok undorító giccsekké lesznek az akváriumban.
2019. jan. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nyers vörös jáspist láttam már akvarisztikai üzletben és nyers tigrisszemet. Utóbbiról tudok nyilatkozni, mert nemrég indítottam vele újra akváriumot: vízben sötétebb színű, különleges mintájú barna kő, visszafogottan csillog. Nálam félig be van ásva a hasonló színű aljzatba, idővel a növényeim is félig körbe fogják venni. A víz maga csersavas és az is fog maradni (a halnak is élvezi és én is). Meglepően természetes az összhatása.


Elvileg a hegyikristály, a rózsakvarc és az ametiszt is mehetne (bár az utóbbi fényre fakul), viszont minimum kalandos megoldani, hogy illeszkedjenek az összképbe és ne keltsenek gagyi hatást az akváriumban - nem véletlenül nem látni őket sűrűn akváriumokban.

2019. jan. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Némelyik természetes kristályt eltudnám képzelni egy tengeri akváriumban is de mivel fogalmam sincs melyikből mi oldódhat ki ezt csak úgy a látvány szempontjából találom oda illőnek. Édesvízi akváriumba már nehezebb olyan kristályképződményt találni ami nem lenne kirívó, ha meg nem az akkor mi értelme. Tedd inkább őket egy vitrinbe, vagy polcra, akár az akvárium közelébe is teheted. Valószínűleg azok amik betehetőek giccsesen hatnának, amik pedig nem azok összetételét talán még a hozzáértők sem tudnák megmondani laboratóriumi vizsgálatok nélkül. Ha pedig elrejtjük őket növényekkel, akkor meg teljességgel felesleges erre egy mezei gránit is jó. A szép formájú sziklák inkább akváriumba valók.
2019. jan. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az nem számít, hogy kirívó, szeretem a kirívó dolgokat, arra meg, hogy ne legyen giccses meg önként is tudok vigyázni, de ha még direkt valami undi giccset is akarnék....tök mindegy, mert NEM ez volt a kérdés. Hanem, hogy mi nem árt a halaknak. Erre mindössze a 2-es tudott érdemben válaszolni, neki nagyon köszönöm. Kérem, a továbbiakban, ha van valakinek információja, milyen kristálynak, vagy féldrágakőnek nevezett kőzetfélék nem ártanak a halaknak, azaz miket lehet belerakni akváriumba, kérem azt ossza meg velem, köszönöm.
2019. jan. 3. 08:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezen én is gondolkodtam, de ma beraktam egy pár kvarc kristályt és pár szép fehér képződményt. A fekete kavicsbánya nagyon jól mutat és olyan mintha természetes lenne
2019. jan. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2019. jan. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!