Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gyors kopoltyú mozgás páncélos...

Agonoize kérdése:

Gyors kopoltyú mozgás páncélos harcsánál miért van ez?

Figyelt kérdés
Szóval tegnap hoztak nekem 4 coryt és 4 ancit kb 3,5-4 cm nagyságúak ők az első lakók előtte kb 1 hónapig ment az üres járatás 240 literes akvárium,aqua nova külső szűrő,fűtés van reggel még nem volt baja aztán most estére már elég erősen mozgott a kopoltyúja és már el is feküdt az oldalára semmi más nincs az akváriumban csak 3 anubias és egy boltból vett szőlőgyökér.Az akváriumba engedés természetesen a normális módon történt.Köszönöm a válaszokat.
2019. jan. 4. 20:26
 1/5 Skid05 ***** válasza:
Vízcserék/bomló anyag/bacikultúra ezen egy hónap alatt? Milyen töltet van a novában? Alacsony porozitású anyagok pl nehezebben érnek be, akkor kevés az egy hónap, pláne úgy, hogy „csak 3 anubias” venné fel a nitrifikáció végtermékét. Magyarán minden fölösleget neked kell/kellett eltüntetni, különben hiába az 1 hónap bejáratás. Biológiailag hasznos növényzet nélkül nem lesz élhető ökoszisztéma egy hónap alatt, az anubias dekornövény. Többi harcsa, hogy viselkedik? Légszomj? Víz szellőzik rendesen, felszíni mozgás? Már csak a friss szőlőgyökér miatt is fontos lenne a gyakoribb csere.
2019. jan. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jönnek még növények jövő héten, nem csak ez a 3 lesz benne,siporax,szivacs,vatta van a szűrőben.Vízmozgás van,viszont vízcserét azt nem csináltam eszembe se jutott... :/
2019. jan. 4. 22:21
 3/5 Bamboocha466 ***** válasza:

Új halak vasarlasa elott mindig erdemes no2 es no3 tesztet végezni, kenyesebb halak eseten ph-t is.


Mindenképpen hajts vegre egy 25-30% oa cserét.


Mas tüneteket is produkalnak a halak? (Voros kopoltyu, pipalas, fel-ala uszkalas, egyéb) illetve mindegyik oldalrafeküdt, vagy csak egy?

2019. jan. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Skid05 ***** válasza:
100%

ismételve önmagam: bomló anyag(halkaja)/bacikultúra ezen egy hónap alatt lett adagolva?

Optimálisan ez úgy néz ki, hogy a bejáratás alatt már egy élő növényzetet nevelsz, a halak, mint utolsó láncszemek kerülnek egy már nélkülük is életképesen működő rendszerbe. Ehhez előnyös lenne néhány gyors növekedésű faj, lásd kocsány nélküli ambúlia, vízi petrezselyem, indiai vízicsillag, tüskéshínár, hólyagos vízikehely.


Közben a szűrőt élővé „varázsolod” a fenti módszerrel, cseréled a vizet, hogy redukáld a méreganyagok tetőzését, amivel az alga elleni háborút is megelőződ, mire megjönnek a halak 0 ammónia, 0 nitrit és minimális nitrát mérhető a vízben. Ezt tesztek nélkül a növényzet gyarapodása bizonyítja. Ha ez nem így van az néhány gyengébb halat rögtön kicsinál.


Szaporítsd meg a vízcseréket, akár heti két alkalomra pár hétig (2x20%), egyet kapásból csinálj kezelt/pihentetett vízzel. Etetés többnaponta kis adagokban.

2019. jan. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Csak ez az egy adta meg magát,többiek nem produkálnak semmilyen tünetet(eddig),növényt már rendeltem,de hát sajnos nem akart még megjönni mivel nem volt ez nem volt az,aztán jövőhétre elhúzódott a dolog azért csak az anubiasok kerültek bele...a másik akváriumomból öntöttem át vizet az kb 8 éve jól működik,vízcserét holnap csinálok már öntöttem vizet vödrökbe,köszönöm a válaszokat.
2019. jan. 5. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!