Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » HELP! PLS! SÜRGŐS! Az egyik...

HELP! PLS! SÜRGŐS! Az egyik xifomnak fehérek és dörzsi szerűek lettek a pikkelyei! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Csak most vettem észre, reggel még nem volt ien... Hogy hívják a betegséget és milyen gyógyszerrel lehet gyógyítani?? gyorsan! hnap megyek is gyógyszerért!
2010. jún. 28. 23:52
 1/10 anonim válasza:

nem értek a halakhoz, de én itt néznék körül:

[link]

2010. jún. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A halad valószínűleg hasvízkórban szenved. Ezt a rendkívül rossz vízminőség okozza, rossz szűrés, túletetés, zsúfoltság. Először is ezeken próbálj javítani, a beteg halat tedd külön akváriumba. A kezelésre a következő szereket ajánlom:

Sera baktopur direkt

Sera cyprinopur

2010. jún. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
2010. jún. 29. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Salx Narval ***** válasza:
2010. jún. 29. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ez rossz víztől,túl etetéstől is lehet
2010. jún. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
pedig most cseréltem vizet! vízelőkészítővel persze...és nem az egészet, csak 30 litert a 103-ból...zsúfoltan pedig biztos nincsenek...és túletetve se...nem tudom mitől van.. :(
2010. jún. 29. 08:59
 7/10 A kérdező kommentje:
nem hasvízkór azt hiszem...mert a pikkelyei fehérek...amikor xifo és vörösnek kéne lennie...eddig a többi halon nem vettem észre a tüneteket...
2010. jún. 29. 19:16
 8/10 A kérdező kommentje:
már tuti h nem hasvízkór.....nem minden pikkelye fehér...csak a farka körül, nagyobb foltokban..
2010. jún. 29. 22:13
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Próbáld beazonosítani a képek és a leírások alapján, azért küldtem a cikkeket.Neki kellene állni a kezelésnek amíg nem késő.Nézd meg a fátyolbetegséget és a halpenészt,ha nem tudod eldönteni és megmutatni sem tudod senkinek, akkor tedd külön, ha még nem tetted meg és adj a vízéhez Parakillt és Dezinfektet 50-50% arányban,( az előírt adag felét, mindkét szerből ) valamint 10 literenként egy evőkanál jódmentes konyhasót.3 nap múlva 40%- vízcsere, ha kell meglehet ismételni, a kezelés alatt ki kell venni a szénszűrőt és erősen kell levegőztetni.A közös medencében is ajánlatos lenne, egy alapos takarítás 30%-os vízcsere és egy kis fertőtlenítés, pl Malachit, Metilén, 3 nap elteltével itt is vizet kell cserélni ( 30%).Ha csak a közös medencében tudod kezelni, akkor természetesen ezek a fertőtlenítők nem kellenek.A vízcseréknél vigyázz a hőfokra és a klórra.Valamint nagyon keveset etess legalább 1-2 hétig.Ha kifogod a halat, pár csepp gyógyszert közvetlenül is ,csepegtess a kifehéredett részre, várj 10 mp-et és utána mehet vissza a vízbe, ezt nem ártana többször megismételni ( napi 2-3 alkalom ),de nem feltétlenül szükséges, ha nehéz kifogni, akkor ne kergesd inkább.Ne tétovázz tovább, mert elpusztul a halad.Sok sikert.
2010. jún. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
már elkezdtem a kezelést és javulgat úgylátom...már nem csak lent fekszik, úszik rendesen...
2010. jún. 30. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!