Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan akadályozza meg az...

Hogyan akadályozza meg az algásodást?

Figyelt kérdés

Van egy 116 literes akváriumom, akol mostanába a talajon elkezdődött az algásodást. Jelenleg azzal védekezünk hogy korábban le, jésöbben fel kapcsoljuk. De ez sem nagyon segít. Van két neon, ami túl sok fényforrás ák, de ha az egyiket kiszerelés, akkor a másik sem jó, és így muszályminda a 2,mert han nincs világítás, akkor nem tud fotoszibtézist csinálni a többi növény.


Mit ajánlotok?



2019. jan. 8. 16:58
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a fogalmazásért, meg a hibákért!
2019. jan. 8. 16:59
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ebből látszik, hogy nem csinálod a talajporszívózást. Valószínűleg jelentős tápanyag felhalmozódás van a talajon azért algásodik . Rendszeresen porszívózd át a talajt, óvatosabban etess, csináld a heti kb 30% vízcseréket és ha kell javíts a szűrőanyag minőségén, ill a szűrő teljesítményén is ha indokolt lenne. Figyelj az ideális halnépességre és telepíts gyorsan növő növényeket is. Ennyi infó alapján, ennyit tudok tanácsolni.
2019. jan. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy nagyon világos az aljzat.


Egyébként az infó tényleg kevés, egy akváriumban minden mindennel összefügg, úgyhogy a legapróbb részletekig mindent tudni kéne az érdemi válaszhoz.


" akkor nem tud fotoszibtézist csinálni a többi növény."


Na ezzel tapintottál rá a lényegre!

Általánosságban tudok neked annyit mondani, hogy alga ellen hosszútávon az egyetlen jó fegyver, az a növényzet konkurenciája, tápanyag felvételben.


Ehhez viszont fény kell, hogy a növények fotoszintetizálni tudjanak.


Tehát ne a fényt csökkentsd, hanem ahogy az előző válaszban is van, a növényzetet "javítsd fel" a fényhez, hogy ne legyen kihasználatlan a fény.


Ugyanígy ne legyen kihasználatlan a tápanyag se, tehát figyelned kell rá, hogy az algásodást okozó szerves anyagokat fel tudják venni a növények.

Ehhez lehet, hogy mikroelemes (plusz esetleg kálium) tápoldatot kell használnod, mert anélkül a többi elem se épül be.

s hiába tudna a növény fotoszintetizálni, megakad a tápanyagfelvétel, és a vízben maradt fölös anyagokon szaporodnak az algák.


Úgyhogy a fényhez mérten kéne néhány tempósan növő növény, a növényekhez igazodva kell a tápozás, és megerősítem a fentieket, heti 30% vízcsere, aljzatporszívózással egybekötve.

2019. jan. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mostanába tényleg nem szoktunk talajpirszívozást, mert vannak ivadékok, és a biztonság kedvéért hogy ne szívük fel, mellőzzük a talajpirszívozást.

Kajából az a fagyasztott ciplopsot meg intenzív vöröset adunk. Mindegyikből mindig felé-felét. A szűréssel nincs nagy gond szerintem:van egy bio külső motoros szűrőt (kerámiagyűrű),meg egy hagyományos belső motoros szűrő.

2019. jan. 8. 18:38
 5/8 anonim ***** válasza:

116 liter, ha nem rendkívüli méretezésű akkor ez egy 80 hosszú akvárium. Írod két csöved van, ami erre ráfér az vagy az 590 mm-es T8, vagy az 549-es T5. Értsd az armatúrák amikbe ezen csövek passzolnak ekkora üvegre helyezhetők rá. Bármelyikből van kettő a fényerő nem sok, más kérdés, hogy mivel van kiegészítve tápanyag terén. B verzió, nem gyári tető nem szabvány csövekkel, ezt te tudod.


Ami a fotoszintézist illeti, ha a növényeken is megtelepszik az alga, akkor a teljes fénymegvonás (blackout pár napra) néhány algafajnál hatékonyan működik.


2 verzió van: a jobbik eset, hogy van növényi növekedés és van mellé alga is, ez annyit tesz, hogy arányaiban valamiből sok van, fényből, tápanyagból, ami lehet a megült mulm is, túltelepítés, telítődött szűrőanyag etc. A fény fénycsöveknél úgy 0.6 w/l-ig nem tekinthető soknak önmagában.

A rosszabbik, hogy nincs növényi növekedés, de alga igen, ilyenkor vagy en bloc kevés a tápanyag, vagy a fény erőtlen (0.2-0.3 w/l és alatta) vagy olyan brutális ammónia többlet van amivel csak az algák birkóznak meg.

A fény kulcskérdés, de ennyiből a vízcserével egybekötött talajmozgatás ami nálad elsőbbséget élvez.

2019. jan. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vízcsere?
2019. jan. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Ha legközelebb hasonló okok miatt nem tudod porszívózni a talajt akkor az is megteszi, hogy kicsit fel-fel kavarod és hagyod, hogy a szűrők kiszedjék, ha végigértél a talajon akkor a növényeket is porold át óvatos ütögetéssel. Előzőleg jól karbantartott és rendszeresen tisztított akváriumnál ez nem okoz nagy felfordulást és két szűrőnek rövid idő alatt ki kell szednie a koszt. Esetleg a kisebb léptékű gyakoribb vízcserék is segítenek plusszba és még az ivadékoknak is kedvezel vele. Valószínűleg utána ki kell takarítani a belső szűrőt és a külső mechanikai szűrőrétegét is. Még mindig nem írtál semmi konkrétumot a szűrésen kívül.:D Szereted ha találgatunk.:D
2019. jan. 9. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Növényes akvárium, 116 literes, sok növény és búvóhely van. Jól szaporodnak, szeretnék is.
2019. jan. 9. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!