Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Baj lenne ha 14-24 világítanék?

Baj lenne ha 14-24 világítanék?

Figyelt kérdés
Most reggel 7-től este 7-ig világítok, de arra gondoltam, hogy 14-től 24-ig világítanék mert úgy is akkor vagyok jobban otthon. Most azért van 7-től mert akkor még tudok etetni meg tápozni, így meg hazajönnék 2-kor vahy fél 4-kor,s akkor megetetnék.

2019. jan. 8. 22:29
 1/9 Skid05 ***** válasza:

Nem számít, hogy mikor, a lényeg, hogy elég idő legyen a fotoszintézishez és nyilván te is lásd az odabent zajló életet.

Mondjuk ha egy bruttó litert is írsz, meg a fényforrás típusát/teljesítményét/fényáramát akkor azért exaktabb tanács adható. Példának okáért miért veszed vissza 12 óráról 10-re?

2019. jan. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
36 wpl egy 6500 K-s meg egy növényes fénycső. Világíthatok déltől is? De kaját meg tápot(bár most nem tápozok) csak 2-kor vagy fél 4-kor tudnék rakni bele.
2019. jan. 8. 22:49
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazándiból agancsalgám van(talán). Szürkészöldes színű, mint ahogy írva van, de könnyen lejön.
2019. jan. 8. 22:55
 4/9 anonim válasza:
46%
Mi vagy Te, egy villanykörte?!?!
2019. jan. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hahaha. Nem, villanyalma
2019. jan. 8. 23:41
 6/9 Skid05 ***** válasza:
Ha 0.36 w/l plant csővel, akkor az összes fényerőhöz viszonyított magasabb kék spektrum-arány miatt indokolt a 10 órás visszavétel (lényegében a 0.36 ilyen esetben kezelhető 0.5ként is, kevesebb idő is elég, mert a hasznos fény adott). Az agancs ingadozó tápszintekkel könnyen előidézhető, de többeknél az állandó magas vasszint tehető felelőssé. Amíg nem a növényzetet lepi az alga, és látható folyamatos növényi fejlődés, addig kisebb gond az alga. Ha így van, akkor vmiből felesleg van, fényerőből, mikro/makro tápanyagból.
2019. jan. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Nem szeretek ebben a témában tanácsot adni mert annyira eltérő jó és rossz módszerek, tapasztalatok vannak, hogy mindig vitát gerjeszt, hogy kié a jobb. Véleményem szerint ezt mindenkinek a saját akváriumi körülményeihez kell igazítania, ha szépek a növények és nincs túl sok alga akkor kb jól csinálod, ha meg az ellenkezője akkor nem.:D A módszer lényegtelen ha amúgy működik a rendszer. Én az időkapcsolós gyenge, erős, gyenge, az-az fokozatos világítást alkalmazom 12 órában közepes fényviszony mellett reggel 8-tól indítva, előtte természetes ráeső oldal irányú fény. Délután ismét a ráeső természetes fény ill este gyenge reklámvilágítást használok ha nézegetni akarom. Természetesen nem követendő példaként írtam, csak nálam ez így hosszú ideje jól működik főleg közepes fényigényű növények mellett. Nem tudom, nekem nem szimpatikus sem a megszakításos (ki be kapcsolgatás), sem a fordított ütemű megvilágítás (késő délutáni és esti intenzív fény), nem mondom, hogy feltétlenül rossz csak én nem alkalmazom.
2019. jan. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is szoktam a normál fényigényen túl pusztán esztétikai

célú halvány megvilágítást alkalmazni de megfigyelésem

szerint a növények nem nagyon szeretik. Mintha sem a fotoszintézis sem az éjszakai ciklus nem tudna működni.

2019. jan. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Majd kiderül, most átálltam erre
2019. jan. 10. 20:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!