Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most komolyan! Ilyen még létezik?

Most komolyan! Ilyen még létezik?

Figyelt kérdés

Nem értem. Elméletileg törvénytelen gömbakváriumban halat tartani, mégis forgalomban van???

[link]


2019. jan. 9. 21:48
1 2
 11/15 Skid05 ***** válasza:
100%

Ilyen még létezik? Mármint az idealizmus. Szörnyűség? Cethús, cápauszony, tigrisepe, elefántcsont...csak néhány „tiltott” populáris példa. Amire kereslet van, arra kínálat is lesz, ha legális, ha nem, és ha nem, akkor hatványozottan. Mindkét oldalon az ember mohósága áll. A pénznek és az emberi önteltségnek sok más - kevésbé lényeges - mellett az élővilág és diverzitása szenvedi kárát, kicsiben-nagyban egyaránt.

A bettáknak a szépségük és az ember hiúsága miatt kell szenvednie. Eljön majd az idő, amikor nem lesz kereslet a 1.5 literes betta kínzókamrákra, akkor nem lesz kínálat sem. Nyilván nem lenne evidens állatot pakolni bele, mégis szinte minden tartály marketingjét egy betta egészíti ki. A tetra a múltja mellett jó példa arra, hogy nem a gyártó tudatlanságán áll vagy bukik, a felelős szemléletet és jogi „szabályozást” a pénz hatékonyan felülírja. Szélmalomharc.

2019. jan. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A vevők nagy része valószínűleg nem is tudja, hogy tiltott. Aki kezdő és kis akváriumot szeretne, az megveszi, és nem is tudja, hogy rosszat tesz vele. Szerintem ezért van rá kereslet. Nem bűn ilyet árulni, mert gyönyörű dísze lehet a lakásnak. De nem halakkal kellene reklámozni.
2019. jan. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Skid05 ***** válasza:
100%

Ezeket a „nem tudtam, hogy” érveket a végtelen online tudásbázis korában nem tudom elfogadni, 20 éve még igen, 10 éve talán, ma már nem. Ha csak azt veszem, hogy itt a fórumon hány visszaeső delikvens fordul meg, holott csak a kereső mezőt kéne kitölteni és mások hibáiból, de legfőképp tanácsaiból tanulni. Mégsem teszik, kérdem én akkor, mégis miként lehetne pozitívan befolyásolni a keresletet? Ez nem tudatlanság, hajlandóság kérdése.


A gyártók „mindössze” őket szolgálják ki, ez igaz a fent felsorolt esetekben is, tudják, hogy helytelen, mégis veszik, fogyasztják. Kezdőnek (és ártatlan vásárlónak) lenni ma már sokkal kevésbé lehet mentség, bármire amihez kellő információ áll rendelkezésre. Az akvarisztika bőven ez a kategória. Nyilván a kontroll is tré, de ez súlyosabb kérdésekben is igaz.

2019. jan. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Hát, igen. Mindenki mondanivalójában van némi igazság. Az valóban eléggé gáz, hogy ez a befőttes üveg a Tetráé.

Én kezdő vagyok. Olyan kezdő, aki tanulással kezdte. Az első leckék egyike, hogy halat megfelelő méretű, akvában tartunk! Aki akváriumot szeretne és rendesen utánaolvas, az nem vásárol meg ilyen szemetet....

Sajnos sok a felelőtlen állattartó.....

2019. jan. 10. 19:52
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Előttem már szépen kifejtették, én is ezeket gondolom.


Viszont a gömbakvárium egy nagyon jó dolog tud lenni, én például imádtam az ablakpárkányra pakolni őket és gömbmohákat tartani bennük, sőt, nagyon szép "mini terráriumot" tudtam belőle csinálni szárazföldi mohákkal, kis sziklakerti növényekkel. Az emberek butasága hogy halat vagy gerinctelent akarnak benne tartani, ezt inkább dekor cikként kéne árulni.

2019. jan. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!