Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Easy carbo használata?

Easy carbo használata?

Figyelt kérdés

Ha ecsetalgás az akvárium, közvetlen az algára próbáljam ráfecskendezni? És maximum hány napig ajánlott ezt használni? 50 literes akváriumhoz lenne.

Valamint injekciós tűvel nyerjem ki a folyadékot, vagy csöpögtessem?


2019. jan. 13. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel napi adagolású cucc, és 4 óra alatt lebomlik, így bármeddig használhatod szerintem. Feles higításban szoktam közvetlenül az algára fecskendezni, injekciós fecsekendővel.
2019. jan. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Skid05 ***** válasza:
Jobb a békesség, én 1:2 arányt mondanék a víz javára álló szűrő mellett, műanyag fecskendővel kimérve, nem túllépve a napi ajánlott adagot (különösen pl garnélák mellett). Addig használd amíg értelmét látod a sűrűbb algás területek kezelésének, merthogy ez a küzdelem tüneti kezelés része, az algát kiváltó okot is meg kellene megtalálni, ellenkező esetben végtelen kezelés lesz. Ne este/villanyoltás előtt kezeld őket, hanem lehetőleg fényben történjen a szer bomlása.
2019. jan. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sikerült fecskendőt is szereznem, ma ment be az első 1 milis adag :)

Annyit lehet tudni, hogy hány nap múlva várható javulás?

2019. jan. 14. 21:20
 4/4 Skid05 ***** válasza:
Pár napon belül ha elég töményen sikerült rányomni akkor vörösödik, majd beszürkül.
2019. jan. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!