Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eloxált alumínium akvárium...

Skid05 kérdése:

Eloxált alumínium akvárium lámpa vízkőtelenítése?

Figyelt kérdés
Mivel? Vízkőoldó hígítva? Ecet hígítva? Kinek mi vált be ami biztos nem marja meg?

2019. jan. 14. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Vízkőoldo
2019. jan. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bamboocha466 ***** válasza:

A sima vizkőoldó megmarhatja az aluminiumot.


Kaphatóak futőberendezesek vizkotelenitesere alkalmas vegyszerek. Ezek altalaban hasznalhatoak aluminium feluletek eseten is.


Ecetet ne nagyon. Esetleg, ha a fenti vegyszert sehol sem leled, egy kevesbe latvanyos reszen megprobalkozhatsz citromlével.


Ha semmi sem valik be, marad a sikálás.

2019. jan. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az említett vegyszert nem találtam, a sikálást miképp gondoltad?

Több helyen a borkősav telített oldatát javasolják, ha minden igaz a citromsavnál is gyengébb. A kérdés, hol tudnék kis mennyiségű borkősavat beszerezni észszerű áron? Gazdabolt?

2019. jan. 15. 07:16
 4/5 Bamboocha466 ***** válasza:

[link]


Alul irja, hogy hol kapható. Tisztitoszerkent meg nem hasznaltam, igy nem tudom hogx hatasos-e.


Sikalast meg ugy ertettem, fogj egy koromkefet, egy fogkefet, egy dorzsiszivacsot es turelmesen /enyhen benedvesitve/ sikald le. Szamoma a hangjat elkepzelni is elviselhetetlen, de ha nem vagy olyan finnyas mint en, akkor okes. :D

2019. jan. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ott a pont. köszi
2019. jan. 16. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!