Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Páncélosból több fajtából...

Páncélosból több fajtából származó egyedek is csapatként viselkednek?

Figyelt kérdés
Van 3 panda páncélosom. Muszáj 3 pandát venni hozzájuk, vagy elég más fajta corydoras?
2019. jan. 15. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajna nem, mert ezek nem fajták, hanem külön fajok.

Azt nem tudom, hogy pl. egy sima kékpajzsos meg egy albínó kékpajzsos hogy viselkedne, mert ez egy faj, csak színváltozatok, szerintem felismernék egymást.

De személyes tapasztalatom, hogy a pandák és a kékpajzsosok nálam nem álltak rajba egymással.

2019. jan. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi, akkor marad a panda
2019. jan. 15. 23:10
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
A raj formátum csak az ivadékkorú egyedekre jellemző és védelmi célt szolgál. Felnőtt korban nincs akkora jelentősége pláne, hogy akváriumi körülmények között ellenségeik sincsenek 5-6 db bőven elég ezekből a harcsafélékből növendék korban is persze ha többen vannak az kedvezően hat a biztonságérzetükre és látványnak sem rossz. Én pl 1 hím 2 nőstény arányban, vagy párban szoktam venni és a szaporulatból nevelem ki a rajt, eddig sohasem okozott gondot, hogy eleinte esetleg ketten voltak csak. Egyszer egy kék pajzsos egyedül maradt, hosszú évekig vígan élt a többi páncélos között, nem zavarta egyáltalán az egyedüllét. Én azt figyeltem meg, hogy az egy fajból valók is szétúsznak idővel csak a párzási időszak tartja csapatban őket. Szóval szerintem a harcsáknál nem fontos annyira a raj felnőtt korban mint más rajhalaknál, inkább a csapatban élőkhöz hasonlítanak viselkedésben ha már nagyobbak. Ha van köztük mindkét nemből akkor nem baj, hogy 3db van majd szaporodnak és belakják a talajt. Minden esetre szerencsésebb és látványosabb egyféle páncélos csapatot tartani pláne ha nem túl nagy az akvárium. Összeállni nem fognak más harcsákkal de idővel a raj amúgy is szétúszna, szóval nem fontos venni még hármat hacsak nem egyneműek, mert azért 5-6 db kellene belőlük is.
2019. jan. 16. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!