Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem "mozognak" a sakura...

Miért nem "mozognak" a sakura garnélák?

Figyelt kérdés

Az elfekvő 25 L-es akváriumot az ünnepek után berendeztük rákos-növényesnek. A víz rákok és növények nélkül már két-három hetet pihent, mikor betelepíttettem 4db sakura garnélát és pár átokhínárt. A betelepítés előtt a vízből kb 7-8 l-ert lecseréltem, 1 napig állott csapvízzel (a 120-as akuval is időszakonként így szoktam, csak több vízzel)

Sajnos a rákoból 2db másnapra elpusztúlt, a maradék kettő, meg csak gubbaszkodik valahol a sarokban, zömében a szűrő alatt. Nem mozognak, de élnek. Nem látom enni őket, se este sereggel.

Aggódom, hogy ezek is elpusztúlnak. A víz PH-ja 7-7,5 közt van a hőfok kb 24-25 fok.

Mi lehet a baj? Mit tegyek?

A halas aku gyönyörűen működik, lassan egy éve.



2019. jan. 17. 07:52
 1/7 Bamboocha466 ***** válasza:

Mennyi idot forditottal a rakok beszoktatasára?

A 2-3 hét alatt "eetted a szűrő"?

Allatok betelepitenése elott erdemes no2 es no3 tesztet vegezni /nalam az no2 sokszor a 2-2,5 heten tetozik/ mondjuk a vizcserevel ezt nagyjabol kikerulhetted.


Biztos hogy halottak? Nem csak levedlettek es a hatrahagyott gunyat láttad? /Attelepites vagy nagyobb vizcsere utan gyakran vedlenek/.


Ha csokkented a fenyt, aktivabbak lesznek?

2019. jan. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A beszoktatás kb 20-25 perc volt.


Ezt nem értem...: "A 2-3 hét alatt "eetted a szűrő"?"

A 2-3 hétig, amkor még üres volt, nagyon keveset ment a szűrü.


Biztos hogy halott volt az egyik, tuti hogy benne volt a bürkében.

A második "hulla" egyszerüen eltünt, nem találom.

A maradék kettő meg csak gubbaszkodik.

Pont ma egy hete vannak meg.


Éjjel nem megy a világítás és napközben 11-16 óra közt szintén szünetel, mert a környezeti fény elegendőnek tűnik.

A 120-as aku is így van automatizálva és tökéletesen bevált.

Tehát kevesebb fénynél sem mozgolódnak.


Már arra gondoltam, talán jobb lett vona a nagy akuba tenni őket?

Csqak a halakkal hogy férne össze ...?

2019. jan. 17. 18:53
 3/7 Bamboocha466 ***** válasza:

Hat ez esetben egy alapveto hibaval kell szembe neznunk.


A szuronek folyamatosan mennie kell. 20 perc szunet utan rohamos mertekben kezdenek pusztulasba az ott élő nitrifikalo bakteriumok.


Ajanlott olvasmány:

[link]


/Szűrő etetés:

Nitrifikacio közérthetően: a halak ammoniat pisilnek, ez nitritte no2 bomlik, melyet a szűrőben kevo bacik nitratta no3 ra bontanak /ez kevesbe mergezo mint az no2 ill mint az no3 ill a nh3 plusz a novenyek ezt az anyagok konnyen felveszik/


kezdetben nincsenek halak/garnelak, igy nincs ammonia termeles, igy a szűrőben a lebonto bakteriumok "nem tudnak mit enni" igy nem szaporodnak el.

Ezert haltapot szokas a vizbe dobni, hogy az rohadasa kozben ammoniat "termeljen".

Ekkor jaratjuk a szurot a rohadt haltappal 3-5 (!) Hetig. Iiigy mire az elso lakok bekoltoznek, mar van a szuroben eleg lebonto bakterium, igy az elolenyek nem mergezodnek meg a sajat urulekuktol.

2019. jan. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bamboocha466 ***** válasza:

A garnelak kis termetuk miatt csak keves hallal tarsithatoak. /Jellemzoen nano halakkal, mint endler guppi, razbora es tarsaik, vagy bekes novenyevokkel, mint otocinclus, antenna harcsa stb/


Ha a mergezest tul is eli a megmaradt ketto peldany, ok nagyon stresszesek maradnak egeszen addig, amig ilyen kevesen vannak. Minimum 6, de inkabb 8-10 darab kellene beloluk. Szigorúan csak azutan, hogy pontosan kiderül, mi vezetett az elozoek pusztulasahoz.


Addig is ajanlott napi 20-25% os vizcseret vegezned, klortalan, hökiegyenlitett vizzel. /Ezzel csokkentheted a vizben levo karos molekulak mennyiseget./

2019. jan. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Sajnos a szűrőetetés elmaradt, de szerintem ez nem lehetett a gond, mivel már másnap elpusztult egy garnéla és azt követő napon a második is. Így a saját szennyük nem végezhetett velük.

Már arra is gondoltam, hogy talán szállításkor megfázhattak?

Bő fél órát (35 Km-t) utaztak hazáig. Habár az együtt vásárolt halacskák teljesen jól vnnak a másik akuban.

Vagy egyszerüen megposhadt a víz az állástól és én abba raktam bele.

Azóta már 2x leszívtam a kb. 1/4 -ét.


Egyébként most mintha jobbra fordult a helyzet (remélem nem kiabálom el), mert az egyik garnela előjött és elég "aktívnak" mutatkozott kb 20-30 percig.

A másik sajnos még gubbaszt. A gubbaszkodónak a színe is sötétebb. Nem tudom ez jelent-e valamit.

2019. jan. 17. 21:32
 6/7 Bamboocha466 ***** válasza:

Fél óra alatt nem igazan fazhattak meg /az enyeimet meg regebben postán rendeltem, de egy szallitasi hiba miatt a tervezett 2 nap helyett 9 napig voltak úton, a mellejuk csomagolt "fűtő parna" meg 2-2,5 napot bir ki, es ok sem faztak meg/.

Ezek a garnelak igen szívósak, a hidegben inkabb csak lelassulnak /nyilvan mas a helyzet, hogyha hirtelen hő-sokk eri oket/.


A szín sotetedes alapvetoen jo jel. Az atkoltozes mondig stresszeli őket, ami kifakulassal jar. Altalaban egy het kell nekik, mire visszaszinesednek. Az a rossz jel, hogyha feheres szint vesznek fel. Ilyenkor szinte biztos, hogy hanarosan elpusztulnak.


A gubbasztas lehet amiatt is, mert tul kevesen vannak, es fél. Ha suru a növényzet, akkor felbatorodnak.

2019. jan. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnos ma délután a sötétebb színű is elpusztult :(

Már csak egy maradt, az is elbújik a kagyló alá.


Mi tévő legyek? Már nem merek venni többet, mert szerintem valami nem stimmel az akuval.


Így néz ki: [link]


Esetleg ötlet ...?

2019. jan. 19. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!