Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új növény betelepítése működő...

Új növény betelepítése működő akváriumba?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Hosszú évek óta működő, algamentes akváriumba szeretnék 2 tő új növényt ültetni. Egy ismerőssel cseréltem a növényszaporulatot, aki azt mondja, hogy neki sincs algája, de én akkor is kicsit tartok tőle.

Lehet, hogy hülye kérdés, de még sosem csináltam ilyet, azok a növények vannak meg, amikkel indult az akvárium... Nem lenne értelme egy időre (pl. egy éjszakára) kicsit koncentráltan algaölős vízbe tenni az új növényeket? Vagy esetleg valami más fertőtlenítősbe? Kicsit a halaimat is féltem. Vagy ha alaposan, váltott vízben az új növiket lemosom, az elég? (még nem tettem be őket, egy kancsó vízben várják a nálam okosabbak válaszát)


2019. jan. 17. 13:22
1 2
 1/18 Bamboocha466 ***** válasza:
100%

Az algat nem uj novenyekkel szoktuk betelepiteni. Azok -meg ha nem is latod oket- ott vannak minden akvariuban.

Megfelelo fennyel, es tapozassal tudjuk azt elerni, hogy az algák a novenyekkel szemben hatterbe szoruljanak.


Inkabb a csiga betolakodókat probald meg elkerulni az uj noveny betelepitese soran.

2019. jan. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a csigáktól kell félned, ahogy ezt az előttem szóló is elmondta. Én még nem csináltam, de azt olvastam hogy gyenge fertőtlenítős vízbe kell tenni a növényt. Valószínűleg a növény is meg fogja sínyleni a dolgot.


Ha algás is lenne a növény amit kapsz, nem attól fognak az algák el szaporodni nálad. Az alga a neki kedvezőtlen környezetben vissza fog húzódni illetve az algaevő megeszi.

2019. jan. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ja, csigapetéket nézd át tüzetesen, ne spórold meg ettől az időt!


Fertőtlenítőre amúgy jó neomagnol is vagy sima hipó.

1 liter víz, 1 deci hipó, fél-1 órás áztatás.

Utána öblítés. Minél érzékenyebb a növény , annál inkább csökkenhet az áztatási idő.


Pl anubias levél széleinek jellemző ecset- és pont algásodására simán meg szokták fürdetni 1 órára, gyenge hipós oldatban. Az kibírja.

2019. jan. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Salx Narval ***** válasza:
100%
Gondolom ha a barátodnál lettek volna csigák akkor arról tudnál, mivel nem szabadban gyűjtött növényről van szó szerintem is elég egy híg neomagnolos v hyperolos fürdetés, vagy akár a halaknál alkalmazott gyorsfürdő pl malachit-metilén, parakill-dezinfekt. Ha láthatóan algás akkor azért egy éjszakára enyhén hyperolos vízben hagynám de ha jobban bízol a gyári algairtókban akkor ide az is jó. Ha nincs rajta látható alga elég egy gyors átnézés, fertőtlenítés, öblítés és mehet a helyére. Ilyen "jónak mondható" körülmények közül kikerült növényt felesleges karanténozással pluszban sokkolni.
2019. jan. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

Próbáltam átnézni a növényeket, ez Ceratopteris thalictroides nevű növény, csigapete 100% nem volt rajta, de ilyen kb. kaporszerű levelei vannak, szóval simán lehet, hogy valamit nem vettem észre. Ezért végül a metilénkékes tanácsot megfogadva ilyen vízbe áztattam be, s utána többször átmostam váltott vízben, így került az akváriumba.

Remélem, minden rendben lesz.

2019. jan. 17. 22:32
 6/18 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, ha petét, algát nem láttál rajta és metilénnel fertőtlenítetted semmi baj nem lehet. Azt viszont az idő dönti el, hogy mennyire lesz életképes a megváltozott körülmények és az átültetéssel járó sokk miatt, mármint ha le akarod ültetni. Elég jól alkalmazkodik és gyorsan nő . Én hagynám lebegni amíg észhez tér utána ültetném, vagy gyökérhez kötözném. Jó volna tudni milyen hőfokon nevelték és ha kell fokozatosan szoktatni a te vized hőmérsékletéhez, ha ez megoldható. Nem szokott velük baj lenni.
2019. jan. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nálam neonokhoz került, ahol kb. 23-24 fok van.

Megkérdeztem, és nála kicsit melegebb volt, 24-26 fok, plattik, xifók vannak egy nagy 240 literes akváriumban. De a fényünk, az kb. egyezik (0,5 w/l). Illetve nálam kapnak (a tápon kívül) kb. kétnaponta folyékony carbót a növények, ott nem kaptak.

Remélhetőleg nem fogja olyan nagyon megviselni, mert azt nagyon nem szeretném, ha elkezdeni dezintegrálódni, s az akváriumom/szűrőm tele lenne rothadó növényi darabkákkal.

2019. jan. 18. 09:10
 8/18 Salx Narval ***** válasza:
Nem hiszem, hogy gond lesz vele ez így jó neki, sőt a kicsit hűvösebb víz kedvezőbb is.
2019. jan. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Skid05 ***** válasza:
Elültetni sem feltétlen kell, úsztatható és kötözhető. Jó körülmények között talán a legintenzívebb fejlődésű akváriumi növény, döbbenetes ütemben építi fel önmagát (így drasztikus nitrát-fogyasztó), a metszésre kényes, a formázás nem működik, az ágakat tőből kell levágni, különben feketedni és sarjadzani kezd. A túlzott vasat sok páfrányhoz hasonlóan nem kedveli.
2019. jan. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ, minden hasznos volt.

Vasat soha nem mértem én az akváriumban. A mostani növényeim szépek, Microsorumok, Sagittaria sp., 2 féle Anubias, amazonasi kardfű és wendt-vízikehely van benne. Ez utóbbi kettő még buborékokat is szokott eregetni, illetve olyan mértékben nőnek, hogy a vízikehely az akvárium kb. negyedét benőtte már, gyakorlatilag összefüggő rétegben. Nyilván tudom, hogy ezek nem valami bonyolult növények... Ha ennek az új növénynek nem gyökeresen eltérőek az igényei, akkor nagyon remélem, hogy szintén szép lesz.

2019. jan. 18. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!