Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ikrás vagy csak jól van lakva...

Ikrás vagy csak jól van lakva (zebradánió)?

Figyelt kérdés
[link]

2019. jan. 17. 18:13
 1/7 Bamboocha466 ***** válasza:

Ez alapjan a kep alapjan nehez megmondani.

Ha reggel is ekkore a hasa, akkor ikras.

Ha kisebb, akkor csak jol lakott, ez esetben ugyelj arra, hogy mennyi elerelt adsz a halaknak.

2019. jan. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

2 kocka fagyasztott kaját adok a 3 akváriumba, amit

4 karmosbéka, 5 citromlazac,2 szifo, 4 guppi, 5 vörös karcsú diszmárna, 6 zebradánió, 3 panda páncélos (egyelőre), 2 törpe gurámi, 2 ramirezi, 1 sziámi ormányos eszik

2019. jan. 17. 19:37
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Figyeld meg a viselkedésüket, ha ikrás (ami elég valószínű)akkor a hímek már próbálják terelgetni, köröznek körülötte és nem engedik elúszni. Egy próbát megérne ha ikráztatómedencébe tennéd a legaktívabb hímmel, mármint ha szeretnél felnevelni egy rajt.A hímet csak egy nap elteltével tedd a nőstény mellé ( én nem ajánlom a több hímes ikráztatást hacsak nem a domináns hím kiválasztása a cél) . Közös medencében jó szolgálatot tesz egy két maréknyi jávai moha nagyobb területen elterítve. A tüskéshínár viszont az elúszott ivadék és az anya védelmét szolgálná.
2019. jan. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van szülőszobám, ha abba beleraknám, meg még 1 hímet, az úgy jó? Egyébként nem figyeltem meg, hogy sarokba probálták volna szorítani. Amugy van még egy, aminek hasonloan piros(mint az elevenszülőknél szokott lenni, olyan), de neki kisebb a hasa.
2019. jan. 18. 10:03
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem csak jol volt lakva, mert most semmi, vagy meg leikrázott s megették, de sztem az előbbi
2019. jan. 18. 15:01
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Ezek a szülőszobák a méretüknél fogva alkalmatlanok ikráztatónak, max egy kisebb elevenszülő nősténye tehető bele anélkül, hogy komolyabb stresszt okoznánk vele. Hát azért figyelgesd és ha gondolod szerezd be a növényeket amiket ajánlottam, így pár db megmaradhat. Sokkal többet úgysem tarthatnál meg.
2019. jan. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sok növény van, s akarok még, ha minden jol megy vasárnap érkezik a Najas guadalupensis és a pogostemon helferi. Mohák nem akarok, sosem tudom kordában tartani. Kocsány nélküli ambulia van, meg átokhínár is
2019. jan. 18. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!