Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes akvárium hogyan...

112 literes akvárium hogyan csináljam? Lent részletesebben

Figyelt kérdés
Nem mondanám h kezdő akvarista vagyok mégis kérném a segítségeteket!!! 112 literes akváriumot tervezek venni. Először is homokot vagy kavicsot tegyek bele? Milyen szűrőt javasoltok( csak belsőt vennék)? Ha a szűrő köré ültetem a magasabb növényeket akkor az hátrány? Vitorláshalat és szumátrai márnát vagy dániót vennék bele és vmilyen algaevőt. Tisztitásával kapcsolatban tudtok tippeket adni? Milyen gyakran takrítsam? Ajánlatos ekkora akváriumnak külön szekrényt venni, amit e célból gyártanak gyártanak? Ismertek olyan oldalt ahol olcson lehet szettet venni?

2019. jan. 18. 10:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: kb hány kiló kavicsot vegyek bele? 80x35 méretű amit kinéztem
2019. jan. 18. 10:05
 2/9 anonim ***** válasza:

Néhány kérdésedre tudok válaszolni, vagyis inkább csak tanácsot adni.

Csak homokot ne tegyél bele, úgy lehet hogy kavics és rá a kifejezetten akváriumokhoz való homok (tehát nem ez a sárga homokozóhomok), vagy akváriumtalaj és rá a homok. Viszont a homokkal azért célszerű vigyázni mert a turkáló halak felkavarják így sűrűn kellhet majd a szűrőt takarítani.

Szűrő köré szerintem ne tegyél növényt mert az akváriumban fellépő áramlást megtörik így nem lesz olyan hatékony a vízszűrés.

Takarítani ha jó a szűrő, akkor magát az akváriumot ritkán kell ez a halaknak is jó mert nem stresszeled őket, a szűrőt meg mikor elkoszolódik.

Nem muszáj külön szekrényt venni, de számolj azzal, hogy ugye az akvárium minimum olyan nehéz lesz ahány literes. Ha csak vízzel lenne feltöltve akkor lenne hozzávetőleg 112 kg víz benne + az akvárium önsúlya. Mivel teszel bele kavicsot így értelemszerűen kevesebb víz megy bele viszont a kavics nehezebb így nehezebb lesz a végén.

Hogy mennyi kavicsot vagy más talajt tegyél bele arra csak azt tudom mondani, hogy minimum olyan vastagságban legyen az akváriumban, hogy a halak a növényeket ne tudják kiásni, kihúzni.

2019. jan. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vitorlásnak ez az akvárium kicsi.

Szumátrainak talán-talán nagy kompromisszumokkal, de jól nem fogják érezni magukat, még ha "elvannak" is benne. Én azt se tennék.

Illetve, 112 l akvárium mindenképpen megérdemel egy külső szűrőt.

2019. jan. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Skid05 ***** válasza:

Nem a legjobb méretű üveg amit kinéztél, 80 centi hosszú, fénycsővel (márpedig erősen azzal ajánlott) megvilágítani mind gyakorlati, mind esztétikai problémákba ütközik. Ha va rá helyed akkor inkább 100 centi körül válassz, egy 150esbe már a márna is elfér, a vitorlásra majd 250-300 liter környékén térj vissza.


Nézz hozzá egy használt külső szűrőt, belsővel szenvedés lesz. Ha mégis belső, akkor vízpumpa + böszme szivacs. A tisztítási periódus áramlásfüggő, körbeültetni a szívórészt nem kéne.


Homok-kavics keverve, a tetejére mehet gyöngykavics (<4mm) fedésnek. 3x5kg homok elkelne, (térkőhomok még olcsóbb) meg 5 kg gyöngykavics, száz ft-s tételekről beszélünk.


Ha van egy már referencia munkával bíró asztalosod akkor az az olcsóbb megoldás helyben, a legtöbb hasonló formájú kész bútor az anyagvastagságon és a középső illetve hátsó alátámasztáson vérzik el.


Szettet ne vegyél, a két legdrágább – armatúra, szűrő – összetevőjük is cserét kíván.

2019. jan. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!!! Szettnek ezt néztem és úgy tűnt jók minőségűek vagy hogy mondjam a hozzavalók:

[link]

Ja és milyen szűrőt kéne vennem bele? Hány l/h kbre?

2019. jan. 19. 09:59
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsónak is köszönöm az ajánlást! A 150 l nem is néztem mivel kb 40.000 ft szánnék az akura. De ha ismersz olyan oldalt ahol viszonylag hozzalehet jutni a dolgokhoz légyszi küldd el a linket! Köszi :)
2019. jan. 19. 10:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha veszel egy ilyen szettet, akkor kb. 0,3 watt/liter fényed lesz, ami pedig iszonyúan bekorlátozza, hogy milyen növényeket tarthatsz. Kb. Anubias meg gömbmoha.

Szerintem a rendes világítás árát, hát, le kell nyelni, hogy annyi, és kész. A szűrő mellett az lesz az akvárium lelke.

Szerintem nézz körül üvegesnél, én úgy csináltattam méretre az akváriumot, igaz, hogy várni kellett rá (3 hetet kb.) de megérte, mert olcsóbb is volt, meg szép is lett. Nagyon sok üveges csinál akváriumot is.

2019. jan. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Skid05 ***** válasza:

Igen a 112l 2x18 wattal van, ami néhány növényfajnak már elég lehet, de mindezt erős odafigyeléssel és alultelepítve. Merthogy a növényzet alapvető pillére a biológiai egyensúlynak, mivel a fény csekély, a tápanyagok beépülése is lassul, a tápanyagokat pedig elsősorban a fauna biztosítja számukra, ergo a létszámot nem kéne túllőni (sőt).


A pickup minden belső szűrők öreganyja, sikerét mutatja, hogy a mai napig gyártják, viszont 112 litert nem bíznék rá, nagy a víztömeg a potenciális szűrőfelülethez viszonyítva. Ami a külsőt illeti min 600 l/h névleges forgatással, 4-5 liternyi töltet kapacitással nézelődnék, ha nagyobb nyilván még jobb. (jbl e701, tetra ex800, atman cf800, hydor250 és ezektől fölfelé)


ha mindenképp szett…majdnem 40e…0.38w/l…egy 6500k és egy növényes csővel még a gyári tető is megoldás, a szűrőt meg eladod… [link]

ha az egészre szántál össz 40et akkor nem tudok mit mondani.

2019. jan. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a liket is! Átgondolom :)
2019. jan. 27. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!