Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új akváriumnál hogy szűntethet...

Új akváriumnál hogy szűntethető meg a ködösség?

Figyelt kérdés

Tegnap lett összerakva az akvárium, már akkor is eléggé ködös volt a víz (szerintem a zacskó kavicstól, amit pluszban vettem, pedig át lett öblítve), viszont reggelre szinte olyan lett mintha el sem lehetne látni a végébe, és a redmoor fa is penészedni kellett. Konkrétan rossz ránézni. Délelőtt cseréltem benne 5 liter vizet (összesen 30l) de még mindig nem jó szerintem.


Tudok valamit tenni?



#ködösség
2019. jan. 18. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Erre való a 3 hét üres bejáratási idő, ez minden akváriumnál előfordul indításkor. Le fog ülepedni és ki fog tisztulni, csak hagyd nyugton, pár naponta halkajával etesd a szűrőbacikat. Jól sejtem hogy bettás akva lesz?
2019. jan. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen igen, jól sejted! Egy betta lesz benne meg néhány nyugadalmazott színhibás garnéla takarításnak. Hát akkor várok, hátha jobb lesz, csak a nagy nem volt ennyire brutál ködös mikor össze lett rakva.
2019. jan. 18. 19:22
 3/6 anonim ***** válasza:
A red moort hány hétig áztattad?
2019. jan. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ami nagyon lebegett kifőztem, amúgy nem áztattam.
2019. jan. 20. 12:59
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére most már nem ködös, cserébe csupa penész lett az egész a fától, és vastag biofilm lett a felszínen :D elég szarul néz még ki de legalább bele lehet látni...
2019. jan. 20. 13:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Cserélgesd a vizet és takarítsd a szűrőt. Egy hónapig nem árt járatni, mielőtt teszel bele halat.
2019. jan. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!