Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ki milyen vízben tart bettát?

Ki milyen vízben tart bettát?

Figyelt kérdés

Csapvízben? Ozmó? Ioncserélt?

Ha valakinek van tapsztalat szuper lenne ha megosztaná! 18-20 nk körül szokott lenni a vizünk (budapest)+ ugye emiatt magas a ph is, és attól félek ez sok lesz.


keménységet, pht, hőfokot nagyon megköszönnék ha leírnátok kinél mennyi!



2019. jan. 20. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

Nem kell ezt ennyire túlaggódni. 10-ből 9 akvarista addig sem jut el, hogy legalább 10 naponta vizet cseréljen. A halak egy bizonyos fokig tudnak hozzá alkalmazkodni, főleg ha eleve csapvízben nőttek fel.

A budapesti víz még éppen jó, a miskolcival (kemény karszt víz) viszont szokott gond lenne, bár ott is inkább a szaporításnál.


Cseréld rendszeresen a vizet és tartsd 25 +-1 fokon.

2019. jan. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Igaz, hogy némileg csökkenhet az élettartamuk keményebb vízben, de egy bettás akváriumba általában sima csapvizet szoktak használni.


Ha anyagilag belefér, akkor vehetsz a cserevizekhez ioncseréltet, gondolom nem lesz túl nagy az akvárium, szóval nem kell olyan rettentő sok ioncserélt.


Az akvárium legyen legalább 30-40 liter, a szűrés nagy szűrőtérfogatot tartalmazzon, de viszonylag alacsony vízforgatása legyen.

Legyen letakarva az akvárium, a víz inkább 27-28 fok, és cserélj heti 2×15% vizet.

Ez az alap, ami kötelező.

Ha ezen felül belefér az ioncserélt, az nyilván csak jobb.

2019. jan. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Én csapvíz és esővíz fele-fele arányú keverékében tartottam, az esővíz helyett természetesen más lágyított víz is használható. A feles hígítás nálad is jó. Az enyémek kb 10NK, közepes 7pH és 26-27 fokon voltak tartva. A pH-t nem piszkáltam erre állt be a keverék azt viszont mindig azonos arányban csináltam. Heti 30% vízcsere, talajtakarítás, dús növényzet, lebegő növények ( tüskéshínár), állítható átfolyású akasztós szűrő, automata fűtés, üvegtető. Dekorációnak bambuszrudakat használtam. 50-literben tartottam őket (1-1 halról beszélek csak többször volt bettám ezért a többesszám) .:D Párszor 300-literes társasban is voltak, itt már nőstényekkel de ez most nem érdekes.:D
2019. jan. 21. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!