Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kevertágyas műgyantában...

Kevertágyas műgyantában valaki tanáccsal el tudna látnii? Lehet csak 10 litert lágyítani vele?

Figyelt kérdés

Egy 10l es vödörben végezném a lágyításokat egy akasztós szűrővel vízcsere előtt, de nem igazán értem hogyan kell, illetve hallottam olyat is hogy nem száradhat ki, valaki el tudná mondani hogyan tudom csinálni?

Amim van (és lesz)

10l es vödör

Akasztós szűrő

1l gyanta



2019. jan. 21. 10:31
 1/1 Skid05 ***** válasza:
Nyilván lehet, a kérdés, hogy milyen kemény (GH) a lágyítandó víz (35 vagy 18 nk nem mindegy), illetve mi lenne a célérték amit elérni kívánsz a nullás víz és a csapvíz keverésével, avagy mit igényelnek az élőlények. Merthogy a nullás víz önmagában nem jó. Ha a számok megvannak abból lehet kalkulálni a szükséges gyanta volumenét akár 10 literhez. Keménység cseppteszt alap az egész művelethez illetve bármi amivel ki tudod mérni a gyanta deciliterét.
2019. jan. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!