Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Harcoshal 3L akáriumba tartható?

Harcoshal 3L akáriumba tartható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy házilag készített csobogóm aminek üveg tartálya van ami kb 3 l

ebben van egy csini növény meg diszkövek

A minap mikor kisállat kereskedésben jártam láttam hogy harcos halak ilyen pár decis kis cuccban lebegtek mert úszni is alig volt helyük minden növény vagy aljzat bujkáló nélkül


Gondoltam is rá hogy akkor már inkább az én " akváriumomba" lenne ( eléggé szomorú volt így látni) hiszen a vízforgatás szűrés levegő megoldott a csobogás miatt


De mikor utána olvastam mindenki minimum 30L írt hogy annyi kell


Szerintetek meg vehetem azért a kis drágát vagy inkább hanyagoljam hátha jobb helyre kerülnek



Előre is köszönöm a válaszokat



2019. jan. 23. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Ha uránanéztél, és azt írja hogy 30l-től lehet gerinces állatot tartani, akkor minek kérdezed meg?


De SEMMIKÉPPEN NE TARTS BENNE HARCOSHALAT!


De szerintem amit láttál "ilyen pár decis kis cucc" - ott az nem pár de is cucc.

2019. jan. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Max fél liter lehet de annál biztos nem több
2019. jan. 23. 15:45
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha kell ki fényképezem meg ott is láttam ilyen Berta tankokat eladóbá az is 3L és volt mondták hogy sokan abba tartják de gondoltam utána kérdezek azért de ha nem az sem gond csak ha a halnak is jobb lenne
2019. jan. 23. 15:47
 4/11 A kérdező kommentje:
* Betta tank
2019. jan. 23. 15:47
 5/11 toma781 ***** válasza:
82%
Ne vedd meg azért hogy egy rossz helyről egy másik rossz helyre kerüljön. 3 l kicsi neki. Így legalább van esélye arra, hogy normális helyre kerüljön.
2019. jan. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

A boltos pont leszarja miben nyomorognak, ő nem tartja őket, csak tárolja.

Ha megveszed, és belerakod 3 literbe, nagyjából ugyanúgy fog szenvedni... csak tovább.

Az egyetlen, amit elérsz vele, hogy fogy ni fog a betta a boltból, és mivel a kereslet határozza meg a kínálatot, ezért a hiány pótolni fogják, tehát hoznak majd helyette másikat.


Ha már meg akarsz menteni egy állatot, akkor csináld rendesen, mert így csak megduplázod a szenvedő állatok számát.

Az, hogy sokan tartják így, maximum arra bizonyíték, hogy a hülyék paradicsoma című film figurái felé züllik a világ.

De azért attól, hogy sok a hülye, még nem kell erősíteni a soraikat.

Egyébként is bonyolultabb halat tartani annál, mint hogy berakod egy csobogóba.

Ne csinálj már ilyet... ezek a ferdeszemű kutyák "tartanak" így állatokat.

2019. jan. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Totál igazad van
2019. jan. 23. 18:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Vegyél használtan egy legalább 30L-es akváriumot, fillérekért már lehet találni. Ebbe kell neked egy motoros szűrő, fűtés és világítás. Használt dolgokkal számolva növényekkel együtt 10K-ból össze tudsz hozni egy jó budget akváriumot.

Ha érdekel a téma, ajánlom az akvarista.hu-n található pdf-eket, összeszedett, szép munka.

2019. jan. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
78%
Nem és a te csobogódban sem. Azzal nem hozod jobb helyzetbe, hogy kicsit nagyobb helyre teszed. Viszont ha szeretnél egy akváriumot akkor nyugodtan gyere vissza, mármint ha kérdéseid lennének.
2019. jan. 24. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%
A kiskutyát is kartondobozban árulják a piacon, azt is abba tartanad életét végéig?
2019. jan. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!