Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vannak mérgező csigák akváriumba?

Evie Morgenstern kérdése:

Vannak mérgező csigák akváriumba?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap vettem észre, hogy valószínűleg az egyik újonnan vett növénnyel vagy kaviccsal bekerült valahogy az édesvízi akváriumomba egy pici csiga. Gondoltam "de jó! Ingyen csiga!".

Betta akváriumba került és ma észrevettem, hogy a bettának összevannak ragadva az uszonyai. Lehetséges, hogy a csigától van valami baja? Lehet, hogy mérgező a csiga?



2019. jan. 23. 18:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A betta valamilyen fertőzésben szenved, az lehetséges hogy az új növénnyel került be, viszon lehetséges hogy ettől függetlenül, a tartási körülmények nem megfelelősége miatt alakult ki.

Leírnád kérlek pontosan (!) hogyan, mibe tartod?

Akvárium mérete, szűrő, fűtő (hány fok),vízcserék, általános vízparaméterek (ph, nk), etetés, milyen élőlényekkel tartod együtt, ilyesmik...

Első körben uszonyrothadásra gyanakszom. A csiga nem mérgező.

2019. jan. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
40 literes akváriumban van egy algaevőharcsa társaságában, kb 2 hónapja van meg de eddig semmi baja nem volt. JK internal mini filter van bene de azt mondták a boltban hogy igazából a bettáknak nem is kell szűrő, nem tudom ez igaz e. A víz hőmérséklete stabil 26 fok, viszont ph szinetet nem szoktam mérni, gondolom akkor ez hiba. Bőven van bújó az akváriumban, meg persze növények, alján pedig bazalt kavics van. Ma vettem neki parakill gyógyszert remélem az majd segít neki.
2019. jan. 24. 20:58
 3/14 A kérdező kommentje:
Vízcsere minden szombaton 20-30 %, és minden reggel kap szárított szúnyoglárvát este pedig a seranak a kifejezetten bettáknak való kajából szoktam adni neki, ezen kívül kb 2-3 naponta adok neki fagyasztott szúnyoglárvát a szárított helyett. Ami talán új az étkezésében az a cyclops fagyasztott alga kocka amit a guppiknak szoktam adni, de nem adok neki sokat. Amiatt kap abból mert azt írja, hogy élénk kék színe lesz tőle a halaknak, de mivel egy kék betta van a csomagoláson nem gondolom, hogy az lenne a baj
2019. jan. 24. 21:05
 4/14 Skid05 ***** válasza:

A nem steril növényeken (illetve különösen a kőzetgyapotban) megtelepedhetnek bizonyos kórokozók, az uszonyrothadásért felelős bacik szinte minden „szaküzlet” kínálatában jelen vannak. A növényt fertőtleníteni kellene mielőtt beteszed, parakill fürdő napokra, vagy pár órás neomagnolos gyorsfürdő. Mondjuk a csigák előbbit túl szokták élni. A rothadás így indul: [link]


A kezelés azért nehéz ügy, mert ha belenyomtad a parakillt az akiba akkor a benne lévő réz a jótékony bacikat is tizedeli a szűrőben, ami egy sor másodlagos problémának nyit kaput. Ha mégis így tettél akkor a kezelési időt követően vízcserék sűrítve + aktív szén + redukált kaja.

A szűrő tartja életben az akváriumot, nélküle egy pocsolya, telítve bomló anyagokkal.

A szűrőd 2.5wattos motorja gyenge 40 bruttó literhez, +kevés a bacitelepnek szánt hely. esőztetővel megy gondolom, mozgatja a vizet, nem gyűlik a mulm? miként tartod karban?


Gondolom csapvízben tartod, annak keménységét kellene bemérni (kH, GH), a pH-t nem kell méregetni.

Fedett az üveg?

Az algaevő nem való ide.

Nem adnék neki száraz kaját naponta, inkább fagyasztott, abból is a kevésbé vörösek (fehér szúnyog, daphnia, cyclops, artemia) többször átmosva, az adagolásod jó, keveset többször ha van rá mód.

2019. jan. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat. A szűrőt akkor szoktam tisztítani amikor a vizet cserélek. Mindig kitakarítom utána a tiszta szivacsra megy 10 csepp sera bio nitrivec. A vizet úgy szoktam cserélni, hogy csapvizet edénybe kiengedem és egy liter vízhet adok 6 csepp sera aquatant majd várok 2 órát és utánna öntöm be az akváriumba, de akkor is adagolva, hogy ne legyen hirtelen túl nagy a hőmérséklet változás. Az akváriumnak nincs teteje, de mindig ügyelek arra, hogy hagyjak 3-4 centit a vízfeleltöltésnél, hogy ne tudjon kiugrani.


Mindenképpen beszerzek akkor egy nagyobb szűrőt is. És fehérszúnyogot is neki.


Az üzletben azt mondták, hogy a vízhez adjak egy csepp parakillt, azt nem mondták, hogy naponta adjam e. Tudod esetleg, hogy ezt hogyan kell adagolni. Holnap csinálnék neki egy nagyobb vízcserét, ezzel ártok?

2019. jan. 25. 21:35
 6/14 A kérdező kommentje:

A szűrőn most a buborékoztató megy. Mi az a mulm? A neomagnolról mit kell tudni?

(az összes ismeretem a bolti eladóktól származik, elnézést, hogy tudatlan vagyok)

2019. jan. 25. 21:39
 7/14 A kérdező kommentje:
A halacskának nem egészen így néz ki az uszonya inkább össze van tapadva a vége, meg amivel mostanában rám hozza a frászt az az, hogy lefekszik az aljzatra. Nagyon aggódom érte
2019. jan. 25. 21:45
 8/14 A kérdező kommentje:
Az megoldás ha éjszakéra berakom egy kis 2 literes akváriumba teljesen új vízzel? Ma már nem tudom kitakarítani de nem akarom, hogy az esetlegesen fertőzött vízben legyen. Vagy ezzel csak jobban ártanék? Tudnál írni egy pontos kezelést? Nem nagyon lettem kiokosítva a boltban...
2019. jan. 25. 21:51
 9/14 anonim ***** válasza:

Mulm-hal ürülék

Semmi esetre se tedd teljesen új vízbe, főleg ne ilyen kis akváriumba. 50%-os vízcserét tudsz csinálni állott vízzel. Vagy állni hagyod legalább holnap reggelig vagy antiklórral fél óra múlva már lehet használni. Ha tényleg fertőz a vized akkor már rég megkapta a halad is, nincs értelme tovább sokkolnod. Szerintem ha tudsz klór nélküli vízzel cserélni 50%-ot azt megteheted, holnap majd a nálam jobban hozzáértők megmondják a tutit.

2019. jan. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. jan. 25. 23:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!