Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meg merjem kockáztatni hogy...

Meg merjem kockáztatni hogy kiveszem a skimmert?

Figyelt kérdés

Sajnos az akvárium indításánál voltak problémáim a gázcserével (pipálás, ammónia) a vastag hártya miatt, ezért azóta is folyamatosan üzemel skimmer. (nagyon nagyom sok a növény)


Viszont rendszeresen tizedeli a garnéláim (meg nem halnak, de belemásznak és nem tudnak kijönni), és már egy lazacot is elvesztettem miatta.


Azóta eltelt majdnem egy hónap, az akvárium beállt, szép nagyon, látszólag nincs hártya de nem mertem kivenni a skimmert, nem tudom mi történne, elbaltázni meg nem szeretném.


Szerintetek működhet skimmer nélkül is? Mennyi a normális hártyamennyiség egy akváriumon? A felszín fodrozása ér valamit?


Mit tanácsoltok, mit csináljak? Akinél nincs skimmer az mit csinál?



2019. jan. 24. 11:53
 1/4 Bamboocha466 ***** válasza:

Tegyel rá vedőhálót, akkor nem szippant be senkit.


Egy jól működő akvárium esetén nincs semennyi hartya sem /növényvagas utan egy napig lehet valamennyi/.


A felszini fodrozas sokat segit.


Én levegőztetővel is el tudom tüntetni az esetleges hartyat.

2019. jan. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Semennyi hártya nem lehet mert akkor elégtelen a szűrésed . Ha a szűrő fodrozza a felszínt az már megtöri a hártyát, ha esőztetővel fodroztatod akkor még jobb. Hártya csak pangó vízfelszínen tud kialakulni, viszont ha sok a bomlástermék és kellő mértékben fodrozod a felszínt akkor hab képződik, de ez sem lehet.:D Megoldás: A szűrés javítása ill helyes beállítása, kevesebb kaja vagy növénytáp, gyakoribb talajtakarítás, a növényzet karbantartás (ritkítása, elhalt részek eltávolítása) ideális hal állomány, heti 30% vízcsere, vagy 2x 15%. Nagyobb akvárium esetén is érdemes betartani.
2019. jan. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Végül levettem tegnap délután és lett egy enyhe hártya, de szerencsére nem sok. Alaposan mozgatva van a felszín, rendes hullámzás van az egyik sarokban a külső szűrő kivezető ágánál. Remélem hagyhatom így és üzemelni fog skimmer nélkül.


Annyira dzsungel az akvárium hogy az elképzelhető hogy van olyan növény aminek épp bomlik vagy sérült a levele, viszont ezen sajnos nem tudok változtatni, rendesen bele nyúlni sem tudok már :D

2019. jan. 25. 09:34
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Én ezt nem értem, hogy lehet hártya ha rendesen mozgatva van a felszín? Ritkítani kellene kicsit a növényzetet, hogy kezelhető, tisztítható legyen. Inkább tedd vissza a skimmert és óvd hálóval a garnélákat ahogy a kolléga írta, a kevés hártya sem lehet. Esőztetővel is érdemes lenne megpróbálni, hogy az akvárium teljes szélességében áramoljon a víz és ne csak az egyik sarokból tolja. Milyen szűrőd van és mekkora az akváriumod? Esetleg fotó?
2019. jan. 26. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!