Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kifejlett kék díszcsík...

A kifejlett kék díszcsík levadássza a guppikat, kis garnélákat?

Figyelt kérdés

Van egy 150 literes nagy akváriumom lassan 20 éve, sok növénnyel. Térelválasztóként funkcionál a konyha és az előszoba között, jól néz ki a sok zöld. Évek óta guppik vannak csak benne, ill. 1-2 éve telepítettem bele kis garnélákat. Na most a garnélák révén lettem arra figyelmes, hogy nekik el kellett volna szaporodjanak (vagy legalább meg kellett volna nőjenek), de ehelyett eltűntek. Itt kezdtem el gondolkozni: a guppik sem szaporodnak túl - miért? (Vagy egy 50 literes akváriumom is, ott sokkal nagyobb néha a "népsűrűség".) Pár éve csigával fertőzött növényt kaptam, ezért vettem egy kis botia modesta-t, aki azóta jó arasznyira nőtt.

Szerintetek ő tizedelheti az állományt?



#kék díszcsík #botia modesta
2019. jan. 29. 13:10
1 2
 1/12 Salx Narval ***** válasza:
Persze, éjszaka mindent megeszik amit a talajon talál a garnélákat szinte biztosan, de szerintem az ivadékot sem vetik meg ha az útjába kerül . Ami azt illeti, konkrétan vadászni még nem láttam csíkféléket, bunyózni viszont igen.:D
2019. jan. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmi ugrott be nekem is, mert a kollégám, akitől a kis garnélák származnak, azt mondta, hogy egy jól benövényesedett akváriumban nagyon el fognak szaporodni a kis rákok. Ehhez képest teljesen eltűntek.

No, mindegy, akkor várok, amíg a botia jobb létre szenderül (sztem több, mint öt éves, ahogy számolom), addig nem próbálkozom garnélákkal.

2019. jan. 29. 15:18
 3/12 anonim ***** válasza:
Az a botia csapathal, nem kellene egyedül tartani, ahhoz viszont legalább kétszer ekkora akvárium kellene.
2019. jan. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Salx Narval ***** válasza:
Hát akkor még jócskán várhatsz, mert kb az élete felénél járhat.:D Telepíts apróbb csigákat hátha akkor a könnyen megszerezhető élő zsákmányt választja és kevesebb garnélát eszik. A hely tényleg szűkös és valóban csapathal de ha 5 éves úgy vélem már csak piszkálódás lenne belőle ha társakat kapna és hát helyük sem lenne itt. Esetleg tarts a guppik helyett kicsit nagyobb halakat ha sajnálod őket pl díszmárnákat, vagy telepíts tüskés hínárt az ivadékok védelmére. Mondjuk az sem jó ha korlátlanul szaporodhatnak, mert hamar kinőnek szinte minden méretű akváriumot. Nálam mindig volt az elevenszülők , mellett valamilyen más hal is ami kordában tartotta a szaporulatot és a tüskéshínár ritkításával szabályoztam a darabszámot.
2019. jan. 30. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
Azért kell eladni, fogadtam be hasonlóan tartott macrachantat, a 600 literesbe 3 társa mellé, az apatikus bujkáló hal újjá született, folyamatosan úszkált. Ez nálam kimeríti az állatkínzás fogalmát.
2019. jan. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szóval jó példa rá a "kolléga"hogy a hobbyban töltött idő nem egyenesen arányos a tudással, tudod Helena csiga is létezik...
2019. jan. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
És valószínűleg túl is etetsz mert a csigák anélkül nem szaporodnak túl.
2019. jan. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2019. jan. 30. 08:55
 9/12 Salx Narval ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy mekkorára nőttek nálad a 600-literesben?
2019. jan. 31. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Van 3 befogadott megy egyet vettem. Valószínűleg besülhettek a befogadottak valamennyire mert amelyiket kicsiként vettem utolérte a többit. 13-16 cm-ek. Amit vettem az kb 2 éve van meg. Lassan azért a többi is nő. Egy pedig elpusztult 2 éve , akkor vettem a boltba a kicsit H legalább négyen legyenek. Ő 40 literből jött , ő született újjá, sajnos a szűk.hely okozta stressz - vize is rossz lehetett - maradandó károsodást okozott.
2019. jan. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!